Kayak route: Srove - Pakasas
1d/3h

7km

Srove - Pakasas

Easy

Linkmenas – ežeras Ignalinos rajone, 10 km į šiaurės vakarus nuo Ignalinos, 5 km į šiaurės rytus nuo Linkmenų, netoli Ginučių kaimo; įeina į Aukštaitijos nacionalinį parką.Įteka Aseka iš Asėko ežero, Alksnelė iš Alksnaičio ežero, į Asalnykščio ežerą išteka Dumblys, pietvakariuose siauru ir trumpu sąsiauriu ežeras jungiasi su Alksno ežeru. Linkmenas priklauso Žeimenos baseinui. Pakrantėje stūksto Ginučių piliakalniai ir pilkapynai, Papiliakalnės piliakalnis, gamtos paminklas Ladakalnis.


Full route path: Srove - Asekas - Linkmenas - Alksnaitis/Alksnas - Ukojas - Zverincius - Pakasas

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Srove - Pakasas

Šio maršruto metu aplankysite: Srovę, Asėką, Linkmeną, Alksnaitį, Ūkoją, Žverinčių bei Pakasą. Visi šie vandens telkiniai priklauso Aukštaitijos nacionaliniam parkui.

Linkmenas – ežeras Ignalinos rajone, 10 km į šiaurės vakarus nuo Ignalinos, 5 km į šiaurės rytus nuo Linkmenų, netoli Ginučių kaimo; įeina į Aukštaitijos nacionalinį parką. Įteka Aseka iš Asėko ežero, Alksnelė iš Alksnaičio ežero, į Asalnykščio ežerą išteka Dumblys, pietvakariuose siauru ir trumpu sąsiauriu ežeras jungiasi su Alksno ežeru. Linkmenas priklauso Žeimenos baseinui.

Baidarių maršruto: Srovė - Pakasas ilgis apie 7 km, plaukimo laikas apie 3 valandos.

Baidarių maršrutas pradedamas Ginučiuose, Srovės upėje. Pakrantėje stūksto Ginučių piliakalniai ir pilkapynai. Plaukiant toliau galima pamatyti Papiliakalnės piliakalnį bei žymųjį gamtos paminklą Ladakalnį. Maršruto pabaiga Pakaso ežere.

Į kainą įeina:

  • turistinė baidarė iš stiklo plastiko

  • liemenės ir irklai

  • žemėlapiai (kuriuos po plaukimo reikia grąžinti)

Įkainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, ne mažiau 15 eur)

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)