Baidarių maršrutas: Žeimena
2d/12h

33km

Žeimena

Lengvas

Baidarių maršrutas: Žeimena, tai maršrutas, skirtas trokštantiems mėgautis upės vingiais, išvengiant dirbtinių jos kliūčių (akmenų ar medžių užvartų).


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Žeimena

Žeimena – Rytų Aukštaitijos upių ir ežerų „motina“. Upė pasižymi vaizdingais slėniais, smėlingais, pušynų gobiamais skardžiais, skaidriu vandeniu ir smėlėtu dugnu. Srovė – rami ir vandeninga, todėl plaukti baidarėmis čia patinka tiems, kas nori nesunkiai keliauti upe, gerėtis gražiais vaizdais bei jaustis saugiai. Tinka keliauti su vaikais.

Maršruto Žeimena ilgis apie 34 km, trukmė apie 12 valandų. Pirma diena apie 14 km, apie 5 valandų plaukimas (nuo Kaltanėnų kaimo iki Telio ež. stovyklavietės), antra diena apie 20 km, apie 7 valandų plaukimas (nuo Telio ež. stovyklavietės iki Liūlinės kaimo).

Kelionė prasideda Kaltanėnuose iš karto už tilto. Prieš kelionę galite apžiūrėti neogotikinio stiliaus vieno bokšto Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčią ir Kaltanėnų dvaro svirnų, suręstų dar 1838 m. Po 3 km nuo pradžios įžiūrėsite Šakališkės kaimą ir pirmą intaką – Kiauną, po dar 1,7 km nedidelį kaimą – Naująją brastą, po dar 3 km – Luknos kaimą, ties kuriuo antras intakas – Luknelė. Nuo Luknelės nuplaukus 5 km bus Jusių kaimas ir trečias intakas – Sirgėlos upė. Ties šia vieta baigiasi Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija ir prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Jo paskirtis – saugoti lašišų, šlakių ir upėtakių nerštavietes. Už 1 km praplaukiama pro Šventelės upę, kuria srovena Telio ežerėlio vandenys. Įplaukę į Telio ežerą nuplaukus daugiau nei pusę ežero dešinio kranto, už pusiasalio, atrasite stovyklavietę. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Antros dienos maršrutas prasideda grįžimu į Šventelės upę, laikantis kairiojo kranto. Iš šios upės pateksite į Žeimeną. Už 5 km nuo santakos priplauksite Švenčionėlių miestelio krantus. Jeigu bus noro atplaukę iki Švenčionėlių išsilaipinkite prieš pirmąjį tiltą, prieš jį yra smėlėta maudyklė. Kelionę tęsiant toliau nuo Švenčionėlių įveikus apie 8 km priplauksite Garnio kaimą, toliau Žeimena tampa vis labiau vingiuota. Vėliau pamatysite kaimą, vadinamą Santaka. Dar paplaukę apie 1,5 km pasieksite Liūlinės kaimą, praplaukus pro betoniniu tiltu, išlipkite dešiniame krante. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • plastikinė ar polietileninė dvivietė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares mokestis imamas, nuo 15 eur)
  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui
  • mobili pirtis ir kubilas (kaina sutartinė)