Baidarių maršrutas: Žeimena
1d/1h

19km

Žeimena

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Žeimena, tai upė, kuri traukte traukia vandens turistus savo plačiais ir vaizdingais slėniais, smėlingais, pušynų gobiamais skardžiais, skaidriu vandeniu.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
NUOLAIDA:10%
SUMA:
Didinti

Žeimena - viena švariausių Lietuvos upių, dešinysis Neries intakas. Žeimenos upės ilgis nuo ištakų Žeimenio ežere - apie 82 km. Ji teka pro smėlėtus ir skardingus pušynus, neretai įvingiuoja ir į alksniais apaugusias pelkes. Per visą savo kelią Žeimena surenka ir daugelio upelių, upeliukų vandenis, pavyzdžiui: Kiauna ir Lakaja. Vidutinis Žeimenos nuolydis apie 46 cm/km, plotis aukštupyje apie 15-20 m, vidutinis gylis - 0,5-1,5 m. Ši upė patogi plaukti su vaikais, nes kelio čia nepastos dirbtinės ar gamtinės kliūtys.

Baidarių maršruto Žeimena (Kaltanėnai-Švenčionėliai) ilgis apie 16 km, išmatuoti tikslų kilometrų skaičių yra sudėtinga, kadangi būtent ši Žeimenos atkarpa yra labai vingiuota, kiekvienas matuojantis atkarpos ilgį gauna skirtingą rezultatą, plaukimo laikas apie 6 valandas.
Baidarių žygis prasideda Kaltanėnų miestelyje, už tilto.Startuoti bus labai patogu, nes yra įrengta puiki paleidimo aikštelė. Kaltanėnų miestelyje yra dvi lankytinos vietos: vienbokštę Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčią pamatysite nuo starto vietos, buvusio Kaltanėnų dvaro svirnas (2 min. kelio nuo starto vietos). Už 3 km pamatysite nedidelį Šakališkės kaimą ir jos dešinysis intakas - Kiaunos upė. Už 1,7 km priplauksite kaimą Naujoji Brasta, dar už 3 km - Luknos kaimas ir jos antrasis dešinysis intakas - Luknelė. Maždaug dar už 5 km įsikūręs Jusių kaimas ir nedidelė Sirgėlos upė. Ties Sirgėlos upės žiotimis baigiasi Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija, prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Jis tęsiasi iki Žeimenos ir Neries upių santakos. Dar apie 1 km atsidursite ties protaka, jungiančią Žeimenos upę su Telio ežeru, į kurį savo ruožtu įteka Šventelės upė. Paplaukia dar keleta kilometrų pasieksite Švenčionėlių miestą ir ties pirmuoju tiltu, dešinėje pusėje, miestelio pleže bus finišo vieta. 

Į kainą įeina:

  • polietileninė slovėnų dvivietė baidarė "Calipso" ar polietileninė britų dvivietė baidarė "Vista"

  • irklai, liemenės

  • žemėlapiai

  • pagalvėlės

  • hermetiniai maišai

  • daiktų ir baidarių nuvežimas iki išplaukimo vietos

Į kainą neįeina:

  • žmonių transportavimas 0,4 eur./km

  • stovyklavietės nuoma 4eur/suaugusiam, 2eur/vaikui

  • pirtis 30-50 eur dienai

  • nakvynė nameliuose (kaina sutartinė)