Baidarių maršrutas: Šventoji
1d/8h

25km

Šventoji (Aukštaitija)

Lengvas

Baidarių maršrutas: Šventoji, tai lengvas maršrutas vaizdinga ramia Šventosios upe Anykščių rajone. Įspūdingas akcentas - Mikierių atodanga.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Šventoji (Aukštaitija)

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Šventoji

Šventoji – upė Rytų Lietuvoje, didžiausias Neries intakas (Nemuno baseinas). Ši upė taip pat yra ilgiausia, kuri teka vien tik per Lietuvos teritoriją. Šventosios ilgis 246 km. Upės vaga eina per Ignalinos, Zarasų, Rokiškio, Utenos, Anykščių, Ukmergės, Jonavos rajonus. Į Nerį įteka netoli Jonavos.

Baidarių maršruto Šventoji ilgis apie 25 km, plaukimo laikas apie 8 valandas.

Kelionės pradžia Žaliosios kaime. Šventosios upė rami, vanduo švarus. Ja galima plaukti su mažais vaikučiais. Gražūs Šventosios vingiai ir krantai. Įspūdingas maršruto akcentas - Mikierių atodanga. Tai viena vaizdingiausia Šventosios upės slėnio vieta, traukianti tiek turistus, tiek atodangą tyrinėjančius mokslininkus. Toliau plaukiant į pietus link Mikierių, yra geležinis beždžionių tiltas per Šventąją. Netoli Inkūnai, kur stovi medinė Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčia. Nuo bažnyčios einant link beždžionių tilto trykšta šaltinis, kurio vanduo, vietinių teigimu, yra šventas. Beždžionių tiltas yra ilgiausias tokio tipo tiltas Lietuvoje. Iki 2002 metų Inkūnus ir Mikierius jungiantis tiltas buvo kitoks, kabantis, bet medinis. Čia ir maršruto pabaiga.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė "Vista expedition"

  • vaikiška kėdutė iki 6 m. vaikui

  • liemenės ir irklai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas iki išplaukimo vietos ir atgal 0,5 €/km.

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)

  • pirties nuoma (kaina sutartinė)