Baidarių maršrutas: Šventoji
1d/8h

30km

Šventoji (Aukštaitija)

Lengvas

Baidarių maršrutas Šventosios upe išplaukiant iš Sartų, praplaukiant Rašų ir Paščio ežerus, skirtas ištvermingiems, ilgai plaukti nusiteikusiems turistams. Maršrutas nėra sudėtingas, bet labai vaizdingas, tinkamas plaukti su vaikais.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Šventoji (Aukštaitija)

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Šventoji

Šventoji - rytų Lietuvos upė, didžiausias Neries intakas, kurios aukštupys teka pro ežeringus Ignalinos, Zarasų ir Rokiškio rajonus. Srovės greitis 0,2-0,5 m/s. Vidutinis nuolydis - 51 cm/km. Vagos gylis apie 1,5 m.

Baidarių maršrutas Šventoji: Kalbutiškės-Sodyba "Širvynė" ( apsistojus sodyboje); Kalbutiškės-Užpaliai. Maršruto ilgis 30 km, plaukimo laikas apie 8 valandas.

Maršruto pradžia, kur Sartų ežeras susilieja su Rašių, ties Kalbutiškių kaimeliu. Išplauksime iš Sartų ir per nendrėmis apaugusius labirintus pakliūsime į Rašus. Iš Rašų įplauksime į Šventąją, kuri nuves mus į žuvingą Paščio ežerą. Ten galėsime padaryti sustojimą su pasimaudymu, nedideliu poilsiu ir pietumis gamtoje. Be abejo, su pabandymu sugauti svajonių žuvį. Išplaukę iš Paščio laikykimės dešinio kranto, kur Šventoji nuves pasroviui. Apie pusę maršruto jau įveikėme. Praplaukę Likančius, Ilčiukus, Degėsius, Šeimyniškius maršrutą baigiame ties Užpalių užtvanka. Šiame maršrute Šventoji labai vinguota ir vandeninga. Kelionės pabaiga Užpaliuose.  Maršrutą baigus galima apsistoti sodyboje "Širvynė".

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė

  • liemenės ir irklai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, minimali kaina 15 eur)

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)