Baidarių maršrutas: Lūšiai-Žeimena
3d/24h

78km

Lūšiai - Žeimena

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Lūšiai-Žeimena, kurio metu aplankysite etnografinį Palušės kaimą, praplauksite pro malūną.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Lūšiai - Šakarvai - Žeimenys - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Lūšiai-Žeimena

Lūšiai – ežeras Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Krantai žemi, vietomis pelkėti, ir kai kur aukšti, kranto linija vingiuota, jos ilgis apie 16,4 km. Lūčiai jungiasi plačiais sąsiauriais su Asalnų (šiaurėje) ir Šakarvų (pietuose)ežerais.

Šakarvai – ežeras Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Šiaurėje sąsiauriu jungiasi su Lūšių ežeru, pietuose – su Žeimeniu.

Žeimenys – ežeras Švenčionių rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Jame yra 14 salų. Pakrantės ir įlankos užžėlusios vandens augmenija. Pietuose iš Žeimenio išteka Žeimenos upė.

Žeimenos upės ištakos ties Labanoro giria. Tai tipiška Aukštaitijos upė, beveik visa ji teka Švenčionių rajonu, tik netoli santakos į Nerį teka Švenčionių-Vilniaus rajonų paribiu. Per Žeimenio ežerą su Žeimena jungiasi visi didieji, pagrindiniai Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai. Žeimenos ištakos prie Kaltanėnų miestelio, o teka pro Švenčionėlius, Pabradę ir įteka į Nerį. Žeimena - tai viena švariausių upių Lietuvoje, joje nėra užtvankų, todėl ji priskirta prie pagrindinių Lietuvos lašišinių žuvų nerštaviečių.

Baidarių maršruto: Lūšiai-Žeimena (Palūšė-Pabradė) ilgis apie 78 km, plaukimo laikas apie 24 valandos.

Kelionę pradėsite Lūšių ežere, nuo etnografinio Palušės kaimo. Pietiniame krante įplauksite į Šakarvų ežerą. Praplauksite Drūtūnų ir Šakarvų kaimus ir įplauksite į Žeimenų ežerą. Po jo seka vingiuota ir plati Žeimenos upė ir miesteliai Kaltanėnai, Švenčionėliai, Liūlinė ir Pabradė. Tai kelionės pabaiga. Atstumus, kuriuos galite įveikti per dieną galėsite pasirinkti patys.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ar plastikinė dvivietė baidarė "Vista" (galima ir trivietė)
  • irklai ir liemenės
  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,3eur/km
  • žeimenos stovyklavietės nuoma 35 eur (yra 3 vnt)
  • sodybos nuoma (kaina sutartinė) (prie Žeimenos ir prie Lakajos)
  • dažasvydis (kaina sutartinė)