Baidarių maršrutas: Kiauna-Žeimena
2d/10h

29km

Kiauna - Žeimena

Lengvas

Baidarių maršrutas Kiauna–Žeimena, tai rytų Lietuvos upės skirtos norintiems pasigėrėti gamtos turtais: Labanoro mišku ar Žeimenos ichtiologiniu draustiniu.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Kiauna - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Kiauna-Žeimena

Kiauna patiks ekstremalesnių pojūčių mėgėjams – tai viena labiausiai vingiuotų upių Aukštaitijoje.

Žeimena – Rytų Aukštaitijos upių ir ežerų „motina“. Upė pasižymi vaizdingais slėniais, smėlingais, pušynų gobiamais skardžiais, skaidriu vandeniu ir smėlėtu dugnu. Srovė – rami ir vandeninga, todėl plaukti baidarėmis čia patinka tiems, kas nori nesunkiai keliauti upe, gerėtis gražiais vaizdais bei jaustis saugiai.

Maršruto Žeimena ilgis apie 30 km, trukmė apie 10 valandų. Pirma diena apie 15 km, apie 5 valandų plaukimas (Nuo Juodųjų Lakajų ež. iki Sekluočio ež.), antra diena apie 14 km, apie 5 valandų plaukimas (nuo Sekluočio ež. iki Telio ež.).

Kelionė prasideda nuo Aiseto ež. stovyklavietės. Plaukite pagal kairįjį krantą iki Aiseto ežero ištakų. Toliau už 0,5 km praplauksite pro medinį tiltelį, priklausantį Paaisetės kaimui. Praplaukus apie 2 km pasieksite Utenos – Švenčionėlių geležinkelio tiltą. Praplaukus po juo pamatysite senojo geležinkelio bėgių liekanas ir dar įveikę 0,3 km Aiseto gamtinių kliūčių ruožą, įplauksite į Kiauno ežerą. Nuplaukus 2 km Kiauno ežeru atrasite Kiaunos upės ištakas. Už 0,1 km išvysite nedidelę salelę. Kiaunos upe nuplaukus 0,4 km bus Pakiaunio kaimas. Pakiaunio kaimo gale palysite po tiltu ir iškart už jo įplauksite į Kiaunos kraštovaizdžio draustinį. Pakrantėse turtinga augmenija, miškai, vagoje – bebrų užtvankos, vandens augmenija. Praplauksite daugybę kaimų: Stirninės, Briedinės, Jakutiškio, Vasiuliškės, kiek toliau Žvirbliškės ir Kūrinių. Nuo Vasiuliškio kaimo prasideda kliūtys: užvirtę medžiai, sraunūs vingiai, akmenys, kurie tęsiasi iki Kūrinių kaimo tilto. Toliau vaga tiesėja ir įeina į Sekluočio ežero protaką. Jos dešiniame šone įrengta stovyklavietė. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Antros dienos kelionė prasideda Sekluočio ežero protakoje. Iš jos įplaukiama į Sekluotį. Už 0,75 km priplaukiama Kernaujos upė.Tuoj pat priplaukiamas ir Kuklių kaimas. Nepriplaukus betoninio tilto yra puikus krantas išsilaipinimui ir atsipūtimui. Už 2 km srovė sulėtės ir nuplukdys iki Kiaunos upės žiočių. Į Žeimeną įplauksite ties Kiaunos ir Žeimenos santaka, Šakališkės kaime. Už 0,4 km galite išsilaipinti Šakališkės kaimo krante arba kiek tolėliau už 3,0 km nuo santakos – Kaltanėnų miestelyje ir aplankyti Kaltanėnų bažnyčia. Už 1,7 km praplauksite nedidelį kaimą – Naująją brastą. Dar už 3,0 km - Luknos kaimą ir intaką Luknelė. Dar už 5,0 km Jusių kaimą ir intaką Sirgėlos upę. Ties upės žiotimis baigiasi Aukštaitijos nacionalinis parkas ir prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Jo paskirtis – saugoti lašišų, šlakių ir upįtakių nerštavietes. Už 1 km nuo žiočių praplauksite dar vieną intaką – Šventelės upę, kuria srovena Telio ež. vandenys. Įplaukę į Telio ež. laikykitės dešinio kranto ir nuplaukus pusę ežero kranto, už pusiasalio, atrasite stovyklavietę. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė arba plastikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei 3 baidares mokestis imamas, nuo 15 eur)
  • papildoma kėdutė vaikams

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui
  • mobili pirtis ir kubilas (kaina sutartinė)