Baidarių maršrutas: Kiauna-Žeimena
2d/12h

34km

Kiauna - Žeimena

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Kiauna-Žeimena, tai Aukštaitijos upių apžvalgos maršrutas. Pirmoji diena - miško upelis Kiauna, su vagoje besislepiančiomis kliūtimis, mėgstantiems ekstremalesnius pojūčius. Antroji diena - nesudėtingas maršrutas upėje Žeimena, kurio metu galėsite pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Kiauna - Sekluotis - Gilūtas - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
NUOLAIDA:25%
SUMA:
Didinti
Baidarių maršrutas: Kiauna-Žeimena

Kiauna - viena labiausiai vingiuotų Rytų Aukštaitijos upių ir driekiasi Labanoro miškais bei pelkėmis. Kiaunos vagos atkarpose teks įveikti apgaulingus, sraunius upės vingius ir medžių užvartas. Vietomis teks laviruoti tarp akmens riedulių.

Žeimena – viena švariausių Lietuvos upių, dešinysis Neries intakas. Žeimenos upės ilgis nuo ištakų Žeimenio ežere - apie 82 km. Ji teka pro smėlėtus ir skardingus pušynus, neretai įvingiuoja ir į alksniais apaugusias pelkes. Per visą savo kelią Žeimena surenka ir daugelio upelių, upeliukų vandenis. Vidutinis Žeimenos nuolydis - 46 cm/km, plotis aukštupyje yra 15 - 20 m, vidutinis gylis - 0,5 - 1,5 m

Baidarių maršruto ilgis apie 34 km, užtrunkama apie 12 valandų. Pirmoji diena (Pakiaunio k.- Kuklių k.) apie 16 km, užtrunkama apie 5 valandas. Antroji diena (Kaltanėnai-Platumai) apie 18 km, užtrunkama apie 7 valandas.

Maršrutą pradėsite nuo Pakiaunio kaime esančio tilto. Iš kart už jo prasideda Kiaunos kraštovaizdžio draustinis. Praplauksite šalia Kiaunos upės įsikūrusius Stirninės, Jakutiškio, Vasiuliškės, Žvirbliškės, ir Kūrinių kaimus. „Ekstremaliausia“ ir įspūdingiausia dalis nuo Vasiuliškio kaimo ir tęsiasi iki Kūrinių kaimo tilto. Šioje atkarpoje teks įveikti apgaulingus, sraunius upės vingius ir medžių užvartas, vietomis akmens riedulius. Praplaukus po Kūrinių kaime esančiu tiltu, 2 km plauksite Kiaunos vaga, kuri iš pradžių labai vingiuota, po to - tiesi, papuošta gražia medžių alėja. Vėliau vaga įsilieja į nedidelį Gilūto ežerą. 0,6 km plaukite iki protakos, jungiančios Gilūto ir Sekluočio ežerus. Šiuose ežeruose teks susidurti su gulbėmis. Ežerus jungiančios protakos pradžios dešinėje pusėje – pievelė. Puiki vieta atokvėpiui ir maudynėms! Pasidžiaukite ja ir išlikite ekologiški. Praplaukę 0,8 km ilgio protaką pateksite į Sekluočio ežerą. Nuplaukę 0,75 km iki ežero pabaigos sukite į dešinę, pietų kryptimi, ir plaukite iki pat upės ištakų. Iš karto už Sekluočio ežero yra Kuklių kaimas. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Baidarių žygis prasideda Kaltanėnuos už tilto. Kaltanėnų miestelyje yra dvi lankytinos vietos: vienbokštę Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčią pamatysite nuo starto vietos, buvusio Kaltanėnų dvaro svirnas (2 min. kelio nuo starto vietos). Už 3 km pamatysite nedidelį Šakališkės kaimą ir jos dešinysis intakas - Kiaunos upė. Už 1,7 km priplauksite kaimą Naujoji Brasta, dar už 3 km - Luknos kaimas ir jos antrasis dešinysis intakas - Luknelė. Maždaug dar už 5 km įsikūręs Jusių kaimas ir nedidelė Sirgėlos upė. Ties Sirgėlos upės žiotimis baigiasi Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija, prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Jis tęsiasi iki Žeimenos ir Neries upių santakos. Dar apie 1 km atsidursite ties protaka, jungiančią Žeimenos upę su Telio ežeru, į kurį savo ruožtu įteka Šventelės upė. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė slovėnų dvivietė baidarė "Calipso" ar polietileninė britų dvivietė baidarė "Vista"

  • irklai, liemenės

  • žemėlapiai

  • pagalvėlės

  • hermetiniai maišai

  • daiktų ir baidarių nuvežimas iki išplaukimo vietos

Į kainą neįeina:

  • žmonių transportavimas 0,4 eur/km

  • stovyklavietės nuoma 4eur/suaugusiam, 2eur/vaikui

  • pirtis 30-50 eur dienai

  • nakvynė nameliuose (kaina sutartinė)