Baidarių maršrutas: Žeimena
1d/7h

20km

Žeimena

Lengvas

Baidarių maršrutas: Žeimena pasižymi vingių gausa, smėlingu dugnu bei pakrantėmis, patogiomis stovyklavietėmis, vaizdingais slėniais, skaidriu vandeniu.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Žeimena

Žeimena – tai dešinysis Neries upės intakas, į ją įteka Labanoro regioninio parko girių upės, todėl ši „upių motina“ Žeimena – viena švariausių Lietuvos upių.

Maršruto Žeimenos upe (Kaltanėnai-Švenčionėliai) ilgis apie 20 km, plaukimo laikas apie 7 valandas.

Kelionė prasideda Kaltanėnų miestelyje, iš karto už tilto. Nuplaukę 3 km kairėje pusėje Šakališkės kaimas ir ties juo intakas į Kiaunos upę. Praplaukus dar 1,7 km pasieksite nedidelį kaimelį – Naująją brastą. Dar už 3 km – Luknos kaimą ir intaką Luknelę. Dar už 5 km priplauksite Jūsių kaimą ir trečią intaką - Sirgėlos upę. Ties Sirgėlos upės žiotimis baigiasi Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija ir prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Jo paskirtis, saugoti lašišų, šlakių ir upėtakių nerštavietes. Po 1 km praplauksite kairįjį intaką Šventelės upę. Dar už 5 km priplauksite Švenčionėlių miestelio krantus. Atplaukę iki Švenčionėlių išsilaipinkite prieš pirmąjį tiltą, prieš jį yra patogi smėlėta maudyklė. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė arba plastikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant daugiau nei tris baidares, nuo 15 eur)
  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui