Baidarių maršrutas: Verseka-Merkys
2d/10h

25km

Verseka - Merkys

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Verseka-Merkys, tai vaizdingas ir įdomus maršrutas, priskiriamas sudėtingesniems maršrutams, kadangi yra daug kliūčių bei nuostabus Dainavos girios kraštovaizdis..


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Verseka - Merkys

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Verseka-Merkys

Verseka teka Šalčininkų ir Varėnos rajonuose, kairysis Merkio intakas. Upės vaga daug kur sureguliuota. Vidutinis nuolydis 111 cm/km.

Merkys - dešinysis Nemuno intakas, devintoji Lietuvos upė pagal ilgį, virš 200 km ilgio. Upė gausiai maitinama požeminiais vandenimis, kurie sudaro daugiau nei pusę metų nuotėkio, todėl vanduo vasarą šaltesnis negu daugumos kitų Lietuvos upių. Vidutinis upės nuolydis 67 cm/km.

Baidarių maršruto Verseka-Merkys (Matuizos-Pamerkiai) ilgis apie 25 km, apie 10 valandų plaukimas. Pirmoji diena (Matuizos-Krūminiai) ilgis apie 12 km, plaukimo laikas apie 5 valandas. Antroji diena (Krūminiai-Pamerkiai) ilgis 13 km, plaukimo laikas apie 5 valandas.

Kelionę pradėsite Matuizų kaime Versekos upėje. Tai aktyvus maršrutas, rekomenduojamas aktyvesniems žmonėms, nebijantiems sudėtingesnių kliūčių: užvirtusių medžių, akmenų ir seklesnių vietų. Upė vingiuoja pamiškėmis, krantai vietomis statūs, apaugę krūmais ir medžiais. Praplaukiama Balandiškių kaimą, Paversekio kaimą ir kairįjį intaką Pasgrinda. Toliau upė vingiuoja pro Kruminių tvenkinį, praplaukiama ir prie Kruminių piliakalnio. Toliau Kruminių hidroelektrinės užtvanka ir dešinys intakas Taurupis. Pasiekėte Krūminių kaimą. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga. Plaukimą patogu baigti stovyklavietėje. Antroji diena - paprastesnė, kadangi artėjant prie Merkio kliūčių bus mažiau. Maršruto pabaiga Pamerkių kaime, paplaukus 6 km Merkiu. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė

  • liemenės ir irklai

  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, minimali kaina 20 eur)

  • stovyklavietės nuoma (kaina sutartinė)

  • šašlykinė (kaina sutartinė)

  • mobili pirtis (kaina sutartinė)

  • pagal poreikį galime pasiūlyti apsistojimą sodyboje