Baidarių maršrutas: Verknė
1d/8h

23km

Verknė

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Verknė - nuo Lielionys-Vyšniūnai tiltelio iki Jundeliškių HE. Tai plaukimas sraunia upės atkarpa, su pasitaikančiomis kliūtimis. Tad teks būti budriems, bet tikrai turėsite laiko ir pasidairyti aplink bei pasigrožėti nuostabiu gamtovaizdžiu.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Verknė

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Verknė

Baidarių maršruto: Verknė - nuo Lielionys-Vyšniūnai tiltelio iki Jundeliškių HE - ilgis apie 27 km., plaukimo trukmė apie 8 val.

Baidarių maršrutas: Verkne - tai yra ilgiausias mūsų siūlomas maršrutas Verkne iki Jundeliškių HE. Šis maršrutas prasideda nuo Lielionys-Vyšniūnai tiltelio, Gripiškėse. Gripiškės - tai senas kaimas, kurį garsino didelis vandens malūnas. Tik už tilto reikia plaukti kiek atsargiau, nes upėje yra malū­no užtvankos liekanų. Ties Kalnų kaimeliu patariame atkreipti dėmesį į pietiniame krante esantį Kalnų mišką, kuriame auga daug didžiulių ąžuolų. Šiek tiek toliau šiauriniame krante pamatysime Guostės žiotis, kurių tolumoje yra įsikūrę Stakliškės. Paplaukę vos kelis šimtus metrų, rasime Stakliškių—Butrimonių tiltą. Pakeliui pamatysime keletą Stakliškių sodybų, na o pats Stakliškių miestelis garsus Lietuviško midaus gamyba. Tuoj už Stakliškių teks įveikti nemažai kliūčių, plaukimą apsunkins nulinkusios medžių šakos ir dideli medžiai, bet gerai manevruojant lipti iš baidarių į vandenį nereikės. Netrukus pasieksime ir kairėje pusėje esančias Obelties žiotis bei už jų plytintį Gojaus mišką. Dešinėje pamatysime Pakrovų kaimą, kuriame įteka Alšia — ilgiausias Verknės intakas. Už Alšios upė pastebimai vandeningesnė, tad kliū­čių beveik nebus, o krantai bus vėl įdomesni. Netrukus pasiekiame Pikelionių kaimą, kuriame įteka dar vienas dešinysis Verknės intakas — Svėdubė. Kiek tolėliau, kairėje, prasideda Padriežiškių kaimas. Jis su Pikelionimis sujungtas kelio tiltu ir keliais aukštais lieptais, čia taip pat rasime ir brastų. Dešinėje, susiaurėjus Verknės slėniui, pamatysime Kadikų kaimo sodybas. Na o netrukus abiejuose upės krantuose atsivers ir Verbyliškių kaimo vaizdai. Verbyliškėse yra hidrologinis postas, kuriame matuojamas Verk­nės vandens lygis, srovės greitis bei ledo storis. Paplaukus kiek tolėliau iš kairės į Verknę įteka paskutinis didesnis intakas — Dindžiakė, na o nuo Verbyliškių prasidės ir Verknės žemupys. Šiame ruože upė daug kur labai srauni, slėnis — gilus ir siauras, krantai — aukšti, kurį laiką net nereikia irtis. Tuoj atsiduriame prie plento Kaunas—Alytus tilto.  Netoli kryžkelės, iš kurios atsiveria gražus reginys į Verknės slėnį, stovi Jiezno miestelis. Upė įkrenta į dar gilesnį slėnį. Sraunioje upėje yra salelių. Netrukus prasideda ilga rėva. Už jos — Grikapėdžio malūnas. Į pietus nuo Grikapėdžio kaimo yra nedideli Benikų, Dirvoniškių, Kamiliškių kaimeliai, kurių sodybos, Verknei labai vingiuojant, priartėja prie upės. Grikapė­džio šiaurėje — plentas, vedantis į Prienus, prie kurio ir vingiuoja Verknė. Pagaliau upė labai išplatėja ir mes įplaukiame į Jundeliškių HE tvenkinį, galime atsikvėpti ir grožėtis gamta. Prie tilto stovi Kukiškių kaimo sodybos. Dar prieš Jundeliškių HE (pastatyta 1958 m.) yra nemaža sala, o pats tvenkinys užima 24 ha plotą.

Į kainą įeina:

  • dvivietės baidarės
  • irklai ir liemenės
  • kėdžių pagalvėlės
  • baidarių ir žmonių nuvežimas į maršruto pradžią ar parvežimas jam pasibaigus

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma
  • pirties nuoma