Baidarių maršrutas: Širvinta-Šventoji
1d/6h

26km

Širvinta - Šventoji (Aukštaitija)

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Širvinta-Šventoji, pamatysite Maskoliškių, Mančiušėnų ir Sližių piliakalnius, Liutonių kryžių ir mitologinius akmenis.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Širvinta - Šventoji (Aukštaitija)

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Širvinta-Šventoji

Širvintos u labai vingiuota vidutinis nuolydis 1 m/km. Vagos plotis apie 10-12 m., gylis 0,5-1,5 m. Kliūtys:-rėvos, brąstos, dideli akmenys, yra užvartų, staigūs posūkiai. Krantai mažai apgyvendinti, lengva rasti vietą stovyklavietei. Slėnis siauras, o upės vanduo švarus.

Maršruto Širvinta-Šventoji (Liukonys-Upninkai) ilgis 26 km, plaukimo laikas 6 valandos.

Kelionės pradžia prie kelio Ukmergė-Čiobiškis tilto. Dešinėje pusėje stovi milžiniškas ąžuolas su gandralizdžiu, šalia jo kryžius ir mitologiniai akmenys. Kairėje pusėje Liukonių kaimas, kiek toliau – Maskoliškių kaimas ir piliakalnis. Nuo Liukonių prasideda Širvintos kraštovaizdžio draustinis. 12 km iki žiočių – Mančiušėnų piliakalnis, milžinkapis. Už 2 km – Pakalniškių kaimas ir Paširvinčių piliakalnis. Nuo Paširvinčių kaimo upės slėnis gilus, prasideda slenksčiai, išsikišę iš vandens akmenys. 5 km iki santakos – Sližių piliakalnis. Prie pat santakos su Šventąja pamatysite juodųjų ir baltųjų gandrų, gervių, urvinių kregždžių ir pasigėrėsite kraštovaizdžiu. Įplaukus į Šventąją vaizdas pasikeičia, upė tampa plati. Nei akmenų, nei slenksčių. Už 2,5 km prie kelio Upninkai-Jonava, už tilto per Šventąją maršruto pabaiga. Norintys tęsti plaukimą, gali pasiekti santaką su Nerimi, iki kurios likę apie 14 km.

Į kainą įeina:

  • polietileninė dvivietė baidarė
  • gelbėjimo liemenės ir irklai
  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,5 eur/km
  • pavėsinės nuoma (kaina sutartinė)
  • nakvynė sodyboje (kaina sutartinė)