Baidarių maršrutas: Širvinta
1d/5h

18km

Širvinta

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Širvinta, pamatysite Lapšių dvarą, Pasodninkų ir Maskoliškių piliakalnius, Liutonių kryžių ir mitologinius akmenis.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Širvinta

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Širvinta

Širvintos u labai vingiuota vidutinis nuolydis 1 m\km. Vagos plotis apie 10-12 m., gylis 0,5-1,5 m. Kliūtys:-rėvos, brąstos, dideli akmenys, yra užvartų, staigūs posūkiai. Krantai mažai apgyvendinti, lengva rasti vietą stovyklavietei. Slėnis siauras, o upės vanduo švarus.

Maršruto Širvinta ilgis (Vindeikiai-Liukonys) ilgis apie 20 km, plaukimo laikas apie 5 valandos.

Kelionės pradžia nuo Vindeikių. Upės krantai aukšti ir statūs, apaugę medžiais. Dešiniame krante – Pasodninkų kaimas ir piliakalnis, kairiajame – rekonstruoti Lapšių dvaro rūmai ir Lapšių kaimas, toliau Markūnai ir Pasodninkai, kuriame stūkso Pasodninkų piliakalnis. 24 km iki žiočių, prie kelio Ukmergė-Čiobiškis, tilto dešinėje pusėje stovi milžiniškas ąžuolas su gandralizdžiu, šalia jo kryžius ir mitologiniai akmenys. Kairėje pusėje Liukonių kaimas. Nuo Liukonių prasideda Širvintos kraštovaizdžio draustinis. Tai kelionės pabaiga. Jei norite, galite kelionę tęsti iki Mančiušėnų (apie 11 km).

Į kainą įeina:

  • polietileninė dvivietė baidarė
  • liemenės ir irklai
  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,5 eur/km
  • pavėsinės nuoma (kaina sutartinė)
  • nakvynė sodyboje (kaina sutartinė)