Baidarių maršrutas: Šalčia-Merkys
2d/8h

31km

Šalčia - Merkys

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Šalčia-Merkys, tai vaizdingas maršrutas, kuriame yra ir ekstremalesnio plaukimo Šalčios upe, nes yra įdomių kliūčių - nuvirtę medžiai, išlindę dideli akmenys, ir lengvas atpalaiduojantis plaukimas Merkiu.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Šalčia - Merkys

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Šalčia-Merkys

Šalčia - didžiausias kairysis Merkio intakas. Teka Rūdininkų giria ir prie Valkininkų įteka į Merkį. Upė gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų, labai vingiuota, šalto ir švaraus vandens. Vidutinis nuolydis 92 cm/km.

 Merkys - dešinysis Nemuno intakas, devintoji Lietuvos upė pagal ilgį, virš 200 km ilgio. Upė gausiai maitinama požeminiais vandenimis, kurie sudaro daugiau nei pusę metų nuotėkio, todėl vanduo vasarą šaltesnis negu daugumos kitų Lietuvos upių. Vidutinis upės nuolydis 67 cm/km.

Baidarių maršruto Šalčia-Merkys (Žygimantiškės-Pamerkiai) ilgis apie 31 km, maždaug 8 valandų plaukimas. Pirmoji diena (Žygimantiškės-Valkininkai) ilgis apie 12 km, maždaug 4 valandų plaukimas. Antroji diena (Valkininkai-Pamerkiai) ilgis apie 19 km, maždaug 4 valandų plaukimas.

 Kelionė prasideda nuo Žygimantiškių, Šalčios upėje. Praplaukiama už 2 km intakas Pabaldė, už 5 km – Brasta ir Kuršių kaimas, vėliau Pašalčiai ir Užperkasis. Šalčios vagoje užvirtę medžiai ir dideli akmenys. Dar už 2 km įplaukiama į Merkį. Pirmosios dienos plaukimą patogu baigti ties Valkininkais (išlipant prie tilto ir įsirengiant savo stovyklavietę), arba plaukiant toliau iki įrengtos stovyklavietės.

Antroji diena prasideda nuo Valkininkų. Upė nuo Valkininkų smarkiai išplatėja, todėl ja nesunku plaukti. Joje nėra dirbtinių ar gamtinių kliūčių, bet kraštovaizdis nuostabus, nes Merkys daugiausia teka per Dzūkijos nacionalinio parko teritoriją. Kelionės pabaiga Pamerkiuose.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė

  • liemenės ir irklai

  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • žmonių ir baidarių transportavimas (kaina sutartinė, minimali kaina 20 eur)

  • stovyklavietės nuoma (kaina sutartinė)

  • šašlykinė (kaina sutartinė)

  • mobili pirtis (kaina sutartinė)

  • pagal poreikį galime pasiūlyti apsistojimą sodyboje