Baidarių maršrutas: Šakarvai-Žeimena
2d/15h

43km

Šakarvai - Žeimena

Vidutinis

Baidarių maršruto: Šakarvai-Žeimena metu praplauksite pro Šakarvos miškus, Labanoro regioninį parką, Buivydų mišką, Baranavos, Švenčionėlių miškus.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Šakarvai - Žeimenys - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Šakarvai-Žeimena

Žeimena – Rytų Aukštaitijos upių ir ežerų motina. Tai labai patogi upė – kelio čia nepastos dirbtinės ar gamtinės kliūtys. Vanduo visada skaidrus, srovė – rami ir vandeninga. Žeimena – dešinysis Neries upės intakas.

Žeimenys – ilgiausią krantinę turintis ežeras Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ežero ilgis – daugiau nei 10 km., plotis ~0,5 km., o gylis ~24 m. Žeimenys kitus ežerus lenkia savo ilgiu, bet ne pločiu, todėl plaukiojant po Žeimenų įlankas juntamas vandens srovenimas į upę. Ežero krantai labiau panašūs į skardžius (iki 20 m. aukščio virš jūros lygio).

Baidarių maršruto: Šakarvai-Žeimena ilgis apie 44 km, plaukimo laikas apie 15 valandų. Pirmos dienos maršruto (Šakarvai-Telio ež.) ilgis apie 21 km, plaukimo laikas apie 7 valandos, antros dienos maršruto (Telio ež.-Liūlinė) ilgis apie 23 km, plaukimo laikas apie 8 valandos.

Kelionės pradžia nuo Šakarvų kaimo, Šakarvų ežere. Tuoj pat įplaukiama į Žeimenų ežerą. Plaukiant pagrindine ežero vaga už 4 km., pamatysite Kretuonos upelį. Nuo Pakretuonos upelio nuplaukus apie 4,5 km., matysite Kaltanėnų miestelį ir pateksite į Žeimenos upę. Žeimena srovena pro pievas, kuriose stūkso Kaltanėnų dvaro parko liepos. Plaukdami Žeimena pasroviui apie 3 km., įžiūrėsite Šakališkės kaimą ir ties juo pirmąjį Žeimenos dešinįjį intaką – Kiaunos upę. Praplaukus intaką ir nusiyrus apie 1,7 km., praplauksite dar vieną nedidelį kaimą – Naująją brastą. Dar už 3 km. atrasite ir Luknos kaimą, ties kuriuo srovena antrasis intakas – Luknelė. Nuo Luknelės intako nuplaukus 5 km., pamatysite Jusių kaimą. Šalia šio kaimo yra trečiasis intakas – Sirgėlos upė. Ties Sirgėlos upės žiočių vieta baigiasi Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija, prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Nuo Sirgėlos upės žiočių nuplaukus 1 km praplauksite intaką – Šventelės upę, kuria srovena Telio ežerėlio vandenys. Pasukite Šventelės upe į kairę, kad įplauktumėte į Telio ežerą. Telio ežere nuplaukus daugiau nei pusę ežero krantinės, už pusiasalio atrasite stovyklavietę. Pirmos dienos kelionės pababiga.

Antros dienos kelionė prasideda nuo Telio ežero stovyklavietės. Iš Telio ežero stovyklavietės grįžkite į Šventelės upę. Iš Šventelės upės tuojau pat pateksite į Žeimeną. Už 5 km. priplauksite Švenčionėlių miestelio krantus. Atplaukę iki Švenčionėlių išsilaipinkite prieš pirmąjį tiltą, priešais jį yra patogi smėlėta maudyklė. Kelionę tęsiant toliau, plaukite Žeimenos upe link Liūlinės kaimo. Nuo Švenčionėlių upes papildys pelkės, miškai. Kur ne kur praplauksite upės įlankas. Nuo Švenčionėlių įveikus 8 km, pamatysite Garnio kaimą. Praplaukus gyvenvietę pajusite, kad Žeimena tampa vis labiau vingiuota. Nuplaukus likusią trajektoriją atsidursite Lakajos ir Žeimenos santakoje. Už upių santakos pamatysite kaimą, vadinamą Santaka. Nuo čia iki pabaigos plaukite 1,5 km, ir pasieksite Liūlinės kaimą. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ar plastikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • papildoma kėdutė vaikui
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares transportavimo mokestis skaičiuojamas, min. suma 15 eur)

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui