Baidarių maršrutas: Lakaja-Žeimena
2d/12h

33km

Lakaja - Žeimena

Lengvas

Baidarių maršrutas Lakaja – Žeimena, kurio metu aplankysite Lakajos kraštovaizdžio draustinį, pažinsite vingiuotą ir ekstremalią Lakajos upės vagą.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Lakaja - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Lakaja-Žeimena

Žeimena – Rytų Aukštaitijos upių ir ežerų „motina“. Upė pasižymi vaizdingais slėniais, smėlingais, pušynų gobiamais skardžiais, skaidriu vandeniu ir smėlėtu dugnu.  Srovė – rami ir vandeninga, todėl plaukti baidarėmis čia patinka tiems, kas nori nesunkiai keliauti upe, gerėtis gražiais vaizdais bei jaustis saugiai.

Lakaja – vandeningiausias Žeimenos intakas, plukdantis į ją savo skaidrius vandenis. Šios upės baseine yra daug miškų ir ežerų, nuostabi ir įvairi augalija bei gyvūnija. Upė yra vandeninga ištisus metus. Lakajos teritorija paskelbta kraštovaizdžio draustiniu.

Maršruto Lakaja - Žeimena ilgis apie 34 km, trukmė apie 12 valandų. Pirma diena apie 15 km, apie 5 valandų plaukimas (nuo Juodųjų Lakajų iki Lakajos ež. stovyklavietės), antra diena apie 20 km, apie 7 valandų plaukimas (nuo Lakajos ež. stovyklavietės iki Liūlinės kaimo).

Kelionė prasideda Lakajos upe nuo stovyklavietės šalia Juodųjų Lakajų ežero. Nuplaukus 0,15 km Juodųjų Lakajų ežeru pasieksite Lakajos upės žiotis. Nuo Lakajos nuplaukus apie 2,3 km pasieksite Lakajos kaimą, Joniškio-Labanoro vieškelio tiltą.  Nuo šio tilto už 8 km, Lakajos vaga taps labiau vingiuota ir liesis per Labanoro pievas, kurių krantuose užaugusios Labanoro pušys. Taip pat keliausite pro Palakajo ir Fedariškių kaimus. Praplaukus pastarąjį kaimą, pasieksite Aldikio ežerą. Įveikus dar 0,8 km., pasieksite 1 km. ilgio protaką, jungiančią Aldikio ir Lakajos ežerus. Protakos pradžioje pastebėsite nutolstantį Paaldikio kaimą. Kiek vėliau praplauksite Žukaučiznos kaimą bei jo tiltą. Toliau nuplaukus 0,7 km, pateksite į ganėtinai didelį Lakajos ežerą. Iki ežero susiaurėjimo plauksite apie 1 km. Nuo susiaurėjimo, plaukite dar 0,5 km. kol pamatysite poilsiavietę, kurioje ir įsikursite. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Nuo Lakajos ežero stovyklavietės plaukite apie 0,7 km. iki Lakajos upės ištakų. Per susiaurėjančią protaką patekus į Lakajos upę, liks apie17 km. Daugiausiai upės pakrantėse matysite miškus, protarpiais praplauksite kelis kaimus: Vilkaslastį, Algirdiškę, Lamaniną. Pakrantėje, ties Algirdiške, rasite poilsiavietę, kurioje galėsite laikinai atsipūsti. Toliau Peršokšnos intakas, už kurio plaukiant apie 7,3 km., pateksite į Lakajos santaką su Žeimena. Upių santakos kairėje pusėje įsikūręs kaimas Santaka. Iš už jo pamatysite atsrovenančią Žeimenos upę. Žeimena plaukiant apie 1,5 km, pasieksite Liūlinės kaimą, kuriame yra jūsų kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ir plastikinė dvivietė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares mokestis imamas, nuo 15 eur)
  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma kaina nuo 3 eur/asmeniui
  • mobili pirtis ir kubilas (kaina sutartinė)