Baidarių maršrutas: Kiauna-Sekluotis
1d/5h

16km

Kiauna - Sekluotis

Vidutinis

Baidarių maršruto: Kiauna metu stebėsite gražias Kiaunos upės pakrantes, miškus ir pelkių augmeniją. Kiauna - viena labiausiai vingiuotų Rytų Aukštaitijos upių ir driekiasi ji Labanoro miškais bei pelkėmis.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Kiauna - Gilūtas - Sekluotis

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Kiauna-Sekluotis

Kiauna - viena labiausiai vingiuotų Rytų Aukštaitijos upių ir driekiasi Labanoro miškais bei pelkėmis. Kiaunos vagos atkarpose teks įveikti apgaulingus, sraunius upės vingius ir medžių užvartas. Vietomis teks laviruoti tarp akmens riedulių.

Baidarių maršruto Kiauna-Sekluotis ilgis apie 15 km, užtrunkama apie 6 valandas.

Maršrutą pradėsite nuo Pakiaunio kaimo gale esančio tilto. Iš kart už jo prasideda Kiaunos kraštovaizdžio draustinis. Jeigu plauksite pavasarį, galėsite pamatyti įspūdingo dydžio bebrų „namus“, padarytus iš dumblo, šakų, vandens žolių ir kitų gamtinių medžiagų. Praplauksite šalia Kiaunos upės įsikūrusius Stirninės, Jakutiškio, Vasiuliškės, Žvirbliškės, ir Kūrinių kaimus. „Ekstremaliausia“ ir įspūdingiausia Kiaunos upės dalis prasideda nuo Vasiuliškio kaimo ir tęsiasi iki Kūrinių kaimo tilto. Šioje atkarpoje teks įveikti apgaulingus, sraunius upės vingius ir medžių užvartas, vietomis akmens riedulius. Praplaukus po Kūrinių kaime esančiu tiltu, 2 km plauksite Kiaunos vaga, kuri iš pradžių labai vingiuota, po to - tiesi, papuošta gražia medžių alėja. Vėliau vaga įsilieja į nedidelį Gilūto ežerą. 0,6 km plaukite iki protakos, jungiančios Gilūto ir Sekluočio ežerus. Šiuose ežeruose teks susidurti su gulbėmis. Ežerus jungiančios protakos pradžios dešinėje pusėje – pievelė. Puiki vieta atokvėpiui ir maudynėms! Pasidžiaukite ja ir išlikite ekologiški. Gamtos mylėtojai - labai prašome visų vandens turistų šią vietą palikti švarią ir tvarkingą. Praplaukę 0,8 km ilgio protaką pateksite į Sekluočio ežerą. Nuplaukę 0,75 km iki ežero pabaigos sukite į dešinę, pietų kryptimi, ir plaukite iki pat upės ištakų. Kiaunos upės dalis, ištekanti iš Sekluočio, kartais vadinama Kernauja. Iš karto už Sekluočio ežero yra Kuklių kaimas, išsidėstęs abipus upės krantų. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė slovėnų dvivietė baidarė "Calipso" ar polietileninė britų dvivietė baidarė "Vista"

  • irklai, liemenės

  • žemėlapiai

  • pagalvėlės

  • hermetiniai maišai

  • daiktų ir baidarių nuvežimas iki išplaukimo vietos

Į kainą neįeina:

  • žmonių transportavimas km/0,4 eur.

  • stovyklavietės nuoma 4eur/suaugusiam, 2eur/vaikui

  • pirtis 30-50 eur dienai

  • nakvynė nameliuose (kaina sutartinė)