Baidarių maršrutas: Jūros upe
2d/8h

27km

Jūra

Vidutinis

Baidarių maršrutas Jūros upe plaukiamas visus metus ir labai mėgstamas vandens turistų. Tai žygis smagiais Jūros upės slenkstukais ir rėvomis, su lankytinomis vietomis, nenuobodus tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam turistui.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Jūra

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti

Jūros upė stebina turistus smagiais maršrutais, nes plaukimo metu sutinkama nemažai rėvų, smagių nusileidimų slenksčiais, kelią pastoja didžiuliai rieduliai, seklios brastos. Upė vingiuota, pasipuošusi kabančiais lieptais, krantuose išsirikiavę didingi ąžuolai. Pakrantėse daug tinkamų vietų sustoti ir įsirengti nakvynei. Taip pat turistų patogumui įrengtos privačios stovyklavietės, kur galima rezervuoti nakvynę palapinėse arba nameliuose.

Baidarių maršrutas Jūros upe Paragaudis - Pajūris tęsiasi 29 km, plaukiamas 2 dienas, per dieną irkluojant 4 - 6 valandas. Maršruto ribose daug lankytinų istorinių vietų, todėl rekomenduojama neskubėti ir apžiūrėti.

Žygis baidarėmis pradedamas nuo Paragaudžio kaimo, virš Jūros upės kabančiu lieptu. Tik įveikus pirmąją rėvą, upėje suformuota salelė. Ties ja sustojus, galima apžiūrėti kairiajame krante iškilusį kryžių, skirtą 1964 m. vykdytos kryžių naikinimo akcijos atminimui. Priplaukus tiltą Kvėdarna - Pajūralis, galima nužingsniuoti į už kilometro esantį Kvėdarnos miestelį ir apžiūrėti bažnyčią, paminklą Vytautui Didžiajam. Praplaukus dar vieną kabantį lieptą, patogi vieta sustoti ir apžiūrėti Padievaičio piliakalnį, menantį kunigaikštį Gediminą ir šalia esantį šventvietės akmenį, vadinamą Velnio Sostu. Pasiekus Kirnes, verta sustoti ir, paėjėjus apie 100 metrų, apžiūrėti išskirtinės vertės istorijos paminklą - 1863 m. sukilėlių kapą. Ties Pajūrio miesteliu ištietas ilgas kabantis lieptas. Už jo, įveikus sugriautos užtvankos vietoje susidariusį slenkstį, galima apžiūrėti buvusį dvarą, Pajūrio parką. Kiek paplaukus - Lileikėnų piliakalnį, vadinamą Pile, o pasivaikščiojus po Pajūrį - 1830 m. statytą Švč. Trejybės bažnyčią, 1994 m. įrengtą memorialą "žuvusiems Sibire" ir "žuvusiems už Lietuvą".

Nakvynei galima įsikurti gražioje Jūros pakrantėje arba privačioje stovyklavietėje su palapinėmis arba nameliuose (iš anksto susitarus).

Į kainą įskaičiuota:

  • polietileninių baidarių VISTA, Brio nuoma,

  • liemenės ir irklai,

  • maršruto žemėlapis su išsamiu aprašymu,

  • vieša Pajūrio miestelio seniūnijos stovyklavietė.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Turistų ir baidarių pervežimas į maršruto pradžią ir po žygio atgal į stovyklavietę - 3 eurai / 1 turistui, bet me mažiau 15 eurų / grupei;

  • papildoma vieta vaikui iki 5 metų - 3 eurai / vnt. diena;

  • hermetiškas maišas 50 l - 1,5 euro / diena;

  • mobili pirtis (kaina sutartinė);

  • kubilas (kaina sutartinė);