Baidarių maršrutas: Būka-Lūšių ežeras
2d/10h

27km

Būka - Lūšiai

Lengvas

Baidarių maršruto: Būka-Lūšių ež. metu galima apžiūrėti Trainiškio ąžuolą, Puziniškio piliakalnį, Palūšės kaimą, Unksties sąsiaurį, kuriame pilna gamtos stebuklų.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Būka - Baluošas (Ign. r.) - Baluošykštis - Skriogžlė - Sravinaitis - Srovė - Almaja - Almajas - Asėkas - Asėka - Linkmenas - Asalnykštis - Asalnai - Lūšiai

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Būka-Lūšių ežeras

Baidarių maršrutas Būka – Lušių ežeras. Tai maršrutas apimantis: Būkos, Srovės, Skriogžlės, Almajos, Meiros upes bei Baluošo, Baluošykščio,  Sravinaičio, Almajo, Asėko, Linkmeno, Asalnykščio, Asalnų ir Lūšių ežerus.

Maršruto Būka – Lūšių ežeras ilgis apie 27 km, plaukimo laikas apie 10 valandų. Pirma diena - apie 17 km, 6 valandų plaukimas (Būka – Almajo stovyklavietė), antra diena – apie 10 km, 4 valandų plaukimas (Almajo stovyklavietė iki Lūšių ežero).

Kelionė prasideda Būkos upe nuo Lašmens sąsiaurio. Po 1 km yra Ineigos poilsiavietė, toliau Vaišnoriškių kaimas ir sumeistrauti lieptai bei tiltelis. Praplaukus vieškelio tiltelį upė susiaurėja ir tampa vingiuota, vietomis kelią pastoja nukritę medžiai. Toliau Baluošo ežeras, turintis septynias salas, kurias visas galite aplankyti. Plaukiant laikantis dešinės pusės yra Adomragio poilsiavietė (rago formos iškyšulys), čia galima ir išsimaudyti. Toliau yra du pasirinkimai: plaukti tiesiai iki Baluošykščio upelio (20 min) arba plaukti į Ilgasalės salą pamatyti „Baluošo akį“ ir Trainiškio Ąžuolą, tuomet plaukti iki Baluošykščio upelio (1,5 val.). Už Baluošykščio, eina Skriogžlė – vingiuota, siaura, gili, su stačiais krantais ir keliais užvirtusiais medžiais. Toliau Sravinaičio ežeras, kuriame stūkso žymusis Ginučių vandens malūnas. Už jo užtvanka (galima išsimaudyti), toliau Srovės upė. Praplaukę santaką su Almajos upe, įplauksite į Almajo ežerą, prie kurio įrengta Almajo poilsiavietė. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Antros dienos žygis prasideda nuo Almajos stovyklavietės. Plaukti reikia link Almajo ežero ištakų, Almajos upe plaukiant pateksite į Srovės upę. Praplauksite Ginučių kaimą ir pateksite į Asėko ežerą. Toliau pamatysite Asėkos upės žiotis ir praplaukę jas pateksite į Linkmeno ežerą. Čia galimi du variantai: arba tęsti maršrutą toliau iškart į Unksties sąsiaurį arba aplankyti Ladakalnį (176 m. virš jūros lygio iškilusi kalva). Dar paplaukus 1 km Unksties sąsiauriu ir praplaukus pro medinį polių tiltą pasiekėte Salų pusiasalį ir Linkmenų tiltą. Toliau Asalnykščio ir Asalnų ežerai. Kai pateksite į Asalnų ežero siaurąją dalį, pamatysite Dringykščio upę (Meirą) ir Meironių kaimą (kairėje) bei Pabiržio ragą (dešinėje) tuomet įplauksite į Lūšių ežerą. Dar paplaukę 1,5 km pasieksite Palūšės kaimą. Tai kelionės pabaiga.

Esant poreikiui šį maršrutą galima pailginti iki keleto dienų.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė
  • liemenės ir irklai
  • žemėlapiai
  • papildoma kėdutė vaikui

 Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, minimali suma 15 eur)
  • stovyklavietė nakvynei (kaina sutartinė)