Baidarių maršrutas: Būka-Ginučiai
1d/5h

12km

Būka - Sravinaitis

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Būka, tai vienas iš gražiausių upelių Utenos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Teka miškingomis teritorijomis, todėl plaukiant galima grožėtis nuostabiais miškų vaizdais.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Būka - Baluošas (Ign. r.) - Baluošykštis - Sravinaitis

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti

Būka išteka iš Utenykščio ežero vakarinės įlankos. Aplinkiniai miškai ir girios maitina upę savo vandenimis, todėl Būka yra viena švariausių Lietuvos upių. Nuo Vaišnoriškės kaimo susiaurėjusi upės vaga tampa vingiuota, vandens tėkmė - stipresnė. Vingiuose pasitaiko gilesnių duobių. Plaukdami aptiksite kelias įspūdingas medžių sąvartas, atsiradusias seniems medžiams nuo stačių smėlėtų skardžių nuvirtus į upę.

Baidarių maršruto Būka ilgis 15 km, plaukimo laikas apie 5 valandas. 

Kelionė prasideda nuo ištakų. 9 km plauksite miškinga teritorija. Keliose vietose baidares galbūt teks perkelti per medžių užvartas arba pervilkti krantu. Kai kur upės vaga išsišakoja į dvi dalis. Viena iš jų - netikra vaga, pasibaigianti aklaviete ir kemsynais. Toliau įplauksite į Baluošo ežerą, dešinėje pusėje aptiksite Adomragį. Tai graži vieta apsistoti. Įvertinę savo laiko ir fizinių jėgų atsargas nutarkite, kuria kryptimi dabar pasuksite baidarių smaigalius. Pirmas pasirinkimas - plaukti tiesiai iki upelio, jungiančio Baluošo ir Baluošykščio ežerus. Bus apie 1,5 km kelio arba 15-20 min. plaukimo. Pasirinkus šią kryptį, reikia taikyti į priešingą ežero krantą. Nuo iškyšulio pamatysite tiltą, po kuriuo prateka ežerus jungiantis upelis. Antras pasirinkimas - plaukti į Ilgasalės salą. Tai unikalus hidrografinis Lietuvos gamtos darinys, kurioje teliūskuoja ežerėlis. Ši atkarpa yra 3 km ilgesnė. Nuo Adomragio iki upelio, jungiančio Baluošą su Baluošykščiu, plauksite valandą ar daugiau. Iš Baluošo ežero išteka 150 m ilgio upelis. Jo srovė nuplukdys į nedidelį Baluošykščio ežeriuką. Baluošykštyje, kairėje palikę Simoniškio, o dešinėje - Vaidžiuškių kaimus, plaukite išilgai iki kito ežero galo. Ten, kairėje pusėje pastebėsite Skregždos upelio ištakas. Iš pradžių sekli jo vaga pamažu siaurėja ir gilėja. Upelis turi keletą staigių vingių, galite susidurti su medžių užvarta. Dar už keleto vingių įplauksite į Srovinaičio ežerą. Srovinaičio ežere laikykitės dešinės kranto linijos, kol pasieksite įžymųjį Ginučių vandens malūną. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė slovėnų dvivietė baidarė "Calipso" ar polietileninė britų dvivietė baidarė "Vista"

  • irklai, liemenės

  • žemėlapiai

  • pagalvėlės

  • hermetiniai maišai

  • daiktų ir baidarių nuvežimas iki išplaukimo vietos

Į kainą neįeina:

  • žmonių transportavimas 0,4 eur/km

  • stovyklavietės nuoma 4eur/suaugusiam, 2eur/vaikui

  • pirtis 30-50 eur dienai

  • nakvynė nameliuose (kaina sutartinė)