Baidarių maršrutas: Baluošo ež.- Pakaso ež.
1d/4h

10km

Baluošas (Ign. r.) - Pakasas

Lengvas

Baidarių maršrutas: Baluošo ež.-Pakaso ež., tai apžvalginis Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų ir upių maršrutas. Kurio metu aplankysite 11 vandens telkinių: 8 ežerus ir 3 upes, bei lankomus objektus, kaip Ladakalnis, Ginučių vandens malūnas, "Baluošo akis" ir t.t.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Baluošas (Ign. r.) - Baluošykštis - Skriogžlė - Sravinaitis - Srovė - Asėkas - Linkmenas - Alksnaitis/Alksnas - Ūkojas - Žverinčius - Pakasas

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Baluošo ež.- Pakaso ež.

Baluošas – ežeras rytų Lietuvoje, Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ežeras ledyninės, rininės kilmės. Krantas labai vingiuotas, šiaurinis – smėlingas, lėkštas, kiti – aukštesni, žvyringi. Baluošo ilgis 4,6 km, plotis 1,4 km. Ežere yra 7 salos. Vienoje iš jų salų, Ilgasalėje, yra nedidelis ežerėlis, kurį su Baluošu jungia sąsiauris. Įteka Būkos upė iš Utenykščio ežero, išteka Kragžlė į Baluošykščio ežerą.

Srovė – nedidelė upė rytų Lietuvoje, Ignalinos rajone, Linkmenų seniūnijoje, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Išteka iš Sravinaičio ežero ir sruvena į pietvakarius pro Ginučius. Ant upelio įrengtas Ginučių vandens malūnas – architektūrinis paminklas. Upė labai sekli, bet vandeninga. Yra salelių.

Pakasas – ežeras rytų Lietuvoje, Ignalinos rajone, apie 12 km į šiaurės rytus nuo Ignalinos, piečiau Stripeikių. Įeina į Aukštaitijos nacionalinį parką. Ilgis šiaurės-pietų kryptimi 3,3 km, plotis iki 1,1 km. Gylis siekia 17 m. Ežeras rininės kilmės. Rytinis krantas status, aukštas, vakarinis žemesnis. Aplink ežerą daug kur plyti miškai. Yra 0,1 ha plotą užimanti sala. Šiaurinėje pakrantėje išlikęs Pakaso (Valiuko) vandens malūnas. Greta ežero yra Kirdeikių, Paukojės, Gineitiškio, Kalytiškės gyvenvietės.

Baidarių maršruto: Baluošo ež.-Pakaso ež. ilgis apie 10 km, plaukimo laikas apie 4 valandos.

Maršruto pradžia Baluošo ežere. Praplauksite pro Baluošo salas, galėsite apžiūrėti Ilgasalę, vadinama "Baluošo akimi". Toliau įplauksite į Baluošykštį, praplauksite Skriogžlę ir iš ten pateksite į Sravinaičio ežerą. Kuriame yra kelios salos. Toliau srovės upė, kuri teka per Ginučių kaimą. Pamatysite Ginučiu vandens malūno užtvanką, kur galėsite ir išsimaudyti, o baidares reiks persinešti į kitą pusę. Toliau Asėko ir Linkmeno ežerai, Alksnaitis, Ūkojas, Žverinčius ir Pakasas. Kuriame ir pabaigsite savo kelionę. 

Į kainą įeina:

  • turistinė baidarė iš stiklo plastiko

  • irklai ir liemenės

  • žemėlapis (po plaukimo reikia grąžinti)

Į kainą neįeina:

  • baidarių, daiktų ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, ne mažiau 15 eur)

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)