Baidarių maršrutas: Baluošas-Lūšių ež.
1d/8h

25km

Baluošas (Ign. r.) - Lūšiai

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Baluošas-Lūšiai aplankysite Trainiškio ažuolą, Baluošo salas, Ginučių vandens malūną, Salų pusiasalį, kuriame įsikūrę du kaimai ir Palūšę.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Baluošas (Ign. r.) - Baluošykštis - Skriogžlė - Sravinaitis - Srovė - Almaja - Asėkas - Linkmenas - Asalnykštis - Asalnai - Lūšiai

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Baluošas-Lūšių ež.

Baidarių maršrutas Baluošas – Lušių ežeras. Tai maršrutas apimantis: Srovės, Skriogžlės, Meiros, Almajos upes bei Baluošo, Baluošykščio, Sravinaičio, Asėko, Linkmeno, Asalnykščio, Asalnų ir Lūšių ežerus. Kelionės metu aplankysite 800 m. augantį Trainiškio ažuolą, išvysite Baluošo ežero salas, Ginučių vandens malūną, Salų pusiasalį, kuriame įsikūrę du kaimai, Puziniškio piliakalnį, Unksties sąsiaurį, kuriame pilna gamtos stebuklų ir etnografinių objektų bei Palušės kaimą su įžymia 1750 m. pastatyta Palūšės bažnyčia su varpine.

Maršruto Baluošas – Lūšių ežeras (Trainiškis-Palūšė) ilgis apie 25 km, plaukimo laikas apie 8 valandas.

Maršrutas prasideda Trainiškio įlankoje, tuomet plaukiama į Baluošo įlanką, kurios gale upelis, jungiatis Baluošo ir Baluošykščio ežerus. Praplaukiami Simoniškio ir Vaidžiuškių kaimai ir įplaukiama į Skriogžlės upelį. Toliau Sravinaičio ežeras, kuriuo plaukiant pasiekiamas įžymusis Ginučių vandens malūnas. Išsilaipinę dešinėje pusėje vandens malūno užtvankos perneškite per ją baidares. Galima išsimaudyti. Toliau pasieksite Srovės upę, praplauksite Ginučių kaimą ir pateksite į Asėko ežerą. Toliau pamatysite Asėkos upės žiotis ir praplaukę jas pateksite į Linkmeno ežerą. Čia galimi du variantai: arba tęsti maršrutą toliau iškart į Unksties sąsiaurį arba aplankyti Ladakalnį (176 m. virš jūros lygio iškilusi kalva). Dar paplaukus 1 km Unksties sąsiauriu ir praplaukus pro medinį polių tiltą pasiekėte Salų pusiasalį ir Linkmenų tiltą. Toliau Asalnykščio ir Asalnų ežerai. Kai pateksite į Asalnų ežero siaurąją dalį, pamatysite Dringykščio upę (Meirą) ir Meironių kaimą (kairėje) bei Pabiržio ragą (dešinėje) tuomet įplauksite į Lūšių ežerą.  Dar paplaukę 1,5 km pasieksite Palūšės kaimą. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ir plastikinė dvivietė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • žmonių ir baidarių transportavimas (nuomuojant daugiau tris ir daugiau baidarių, nuo 15 eur)
  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui