Kayak route: Sirvinta-Sventoji
4d/20h

83km

Sirvinta - Sventoji (Aukstaitija)

Average

Baidarių maršrutas: Širvinta-Šventoji, tai Širvintos kraštovaizdžio draustinio apžvalga, kurio pabaigoje įplaukiama į Šventąją. Pasigrožėsite piliakalniais.


Full route path: Sirvinta - Sventoji (Aukstaitija)

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Sirvinta-Sventoji

Širvintos u labai vingiuota vidutinis nuolydis 1 m\km. Vagos plotis apie 10-12 m.,

gylis 0,5-1,5 m. Kliūtys:-rėvos, brąstos, dideli akmenys, yra užvartų, staigūs posūkiai.

Krantai mažai apgyvendinti, lengva rasti vietą stovyklavietei. Slėnis siauras, o upės vanduo švarus.

Maršruto Širvinta-Šventoji ilgis apie 83 km, praplaukiama per maždaug 20 valandų plaukimas. Pirmosios dienos maršruto (Širvintos-Drūžai) ilgis apie 23 km, plaukimo laikas apie 5 valandos. Antros dienos maršruto (Drūžai-Vindeikiai) ilgis 14 km, plaukimo laikas apie 4 valandas. Trečios dienos maršruto (Vindeikiai-Liukonys) ilgis 20 km, plaukimo laikas apie 5 valandos. Ketvirtos dienos maršruto (Liukonys-Upninkai) ilgis 26 km, plaukimo laikas 6 valandos.

Kelionės pradžia Širvintų miestelis nuo Širvintos upės užtvankos. Praplaukiama keletas didesnių gyvenviečių: Širvintų, Zosinos, Drūžų, Vindeikių, daug mažesnių kaimelių, vienkiemių. Nuo Vindeikių krantai aukštesni ir statesni, apaugę medžiais. Dešiniame krante – Pasodninkų kaimas ir piliakalnis, kairiajame – rekonstruoti Lapšių dvaro rūmai. 24 km iki žiočių, prie kelio Ukmergė-Čiobiškis, tilto dešinėje pusėje stovi milžiniškas ąžuolas su gandralizdžiu, šalia jo kryžius ir mitologiniai akmenys. Kairėje pusėje Liukonių kaimas, kiek toliau – Maskoliškių kaimas ir piliakalnis. Nuo Liukonių prasideda Širvintos kraštovaizdžio draustinis. 12 km iki žiočių – Mančiušėnų piliakalnis, milžinkapis. Už 2 km – Pakalniškių kaimas ir Paširvinčių piliakalnis. Nuo Paširvinčių kaimo upės slėnis gilus, prasideda slenksčiai, išsikišę iš vandens akmenys. 5 km iki santakos – Sližių piliakalnis. Prie pat santakos su Šventąja pamatysite juodųjų ir baltųjų gandrų, gervių, urvinių kregždžių ir pasigėrėsite kraštovaizdžiu. Įplaukus į Šventąją vaizdas pasikeičia, upė tampa plati. Nei akmenų, nei slenksčių. Už 2,5 km prie kelio Upninkai-Jonava, už tilto per Šventąją maršruto pabaiga. Norintys tęsti plaukimą, gali pasiekti santaką su Nerimi, iki kurios likę apie 14 km.

Į kainą įeina:

  • polietileninė dvivietė baidarė

  • gelbėjimo liemenės ir irklai

  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,5eur/km

  • pavėsinės nuoma (kaina sutartinė)

  • nakvynė sodyboje (kaina sutartinė)