Kayak route: Aisetas-Kiauna
1d/6h

25km

Aisetas - Sekluotis

Average

Baidarių maršrutas: Aisetas-Kiauna, tai maršrutas apimantis keturis ežerus ir dvi upes, pasigrožėsite Labanoro girios kraštovaizdžiu, pajusite Kiaunos upės kliūtis ir vingius.


Full route path: Aisetas - Aiseta - Kiaunas - Kiauna - Gilutas - Sekluotis

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Aisetas-Kiauna

Kiauna – nedidelė Lietuvos upė Ignalinos ir Švenčionių rajone, Žeimenos upės dešinysis intakas. Teka Labanoro girios miškais bei visa vaga nuo pat Kiauno ežero iki žiočių Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija. Šiek tiek į pietus nuo Pakiaunio kaimo iki pat Kūrinių aplink upės vagą su apylinkėm įsteigtas Kiaunos kraštovaizdžio draustinis, o nuo Kūrinių kaimo ir iki Kuklių, teka per Pagilūtės telmologinį draustinį. Į vakarus nuo upės per kelis šimtus metrų nuo vagos, yra įsteigtas Labanoro regioninis parkas. Teka pro Gilūto ir Sekluočio ežerus. Kai kuriuose šaltiniuose Kiauna traktuojama kaip Vyžintos ir Aisetos upelių tęsinys. Upė labai vingiuota, gausiai maitinama vandens šaltinių, didelėje vagos dalyje smėlinga, žvyringa ar akmeninga, daug sraunių ir seklių vietų, yra akivarų, o šalia jos nemažai pelkėtų vietų, keletas statesnių šlaitų. Prie upės yra įsikurę šie kaimai: Pakiaunys, Stirninė, Naujasodis, Briedinės, Jakutiškis, Vasiuliškė, Žvirbliškė, Kūriniai, Pagilūtė, Kukliai, Šakališkė.

Baidarių maršruto: Aisetas-Kiauna ilgis apie 25 km, plaukimo laikas apie 6 valandos.

Kelionė prasideda prie Aiseto ežero, stovyklavietėje. Praplauksite pro Aiseto, Kiauno, Gilūto ir Sekluočio ežerus bei Aisetos ir Kiaunos upes. Kelionės pabaiga Kuklių kaime prie tilto.

Į kainą įeina:

  • dvivietė turistinė baidarė iš stiklo plastiko

  • irklai ir liemenės

  • žemėlapiai (po plaukimo reikia grąžinti)

 Įkainą neįeina:

  • baidarių, daiktų ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, minimali kaina 15 eur)

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)