Baidarių maršrutas: Siesartis-Šventoji
1d/7h

21km

Siesarčio upė - Šventoji (Aukštaitija)

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Siesartis-Šventoji, tai maršrutas dviem visisiškai skirtingom upėm: pirmoji - ekstremali upė, kuri neleis nuobodžiauti, antroji - rami, nesudėtinga, atpalaiduojanti atkarpa, leidžianti pasigrožėti gamta.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Siesarčio upė - Šventoji (Aukštaitija)

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Siesartis-Šventoji

Siesartis - ekstremalesnė upė. Ji labai vingiuota ir vietomis pakankamai srauni, todėl ji traukia ekstremalesnių pojūčių mėgėjus. Nors maršrutai kiekvienais metais yra aptvarkomi, Siesartyje vietomis yra nuvirtusių medžių, akmenų, užtvankų liekanų, todėl kartais prireiks išlipti ir persinešti baidares per kliūtis. Reikėtų žinoti, kad nepatyrusiems plaukikams Siesartyje tenka ir apvirsti su baidare. Todėl Siesartimi mes paprastai plaukiame ne mažiau 6-8 žmonių grupelėmis, kad esant reikalui, galėtume vieni kitiems padėti.

Šventoji – viena gražiausių Lietuvos upių. Jos ištakos yra Ignalinos rajone.  Šventosios aukštupys yra Ignalinos, Zarasų ir Rokiškio rajonuose. Prateka Utenos, Anyksčių, Ukmergės, Jonavos rajonais ir netoli Jonavos įteka į Nerį.

Baidarių maršruto: Siesartis-Šventoji ilgis 21 km, plaukimo laikas apie 7 valandos.

Kelionė prasideda Siesarčio upėje. Visa kelionė šia upe bus miškuose ir žmogaus nepaliestose vietovėse. Upėje gausu kliūčių: užvirtusių medžių, akmenų, rėvų. Kai kuriose vietose teks išlipti ir persinešti baidarę. Teks praplaukti pro Siesarčio vandens malūno liekanas ir prie jų esantį 0,5 m. slenkstuką. Toliau praplauksite pro du tiltus, dar viena 0,5 m. pločio slenkstį ir atsivers 10 m aukščio atodanga. Toliau Siesartis įteka į Šventąją. Prasidės visai kitoks plaukimas: upė išplatės, joje nebebus tiek daug kliūčių, taps mažiau vinguota ir plaukimas bus lengvas ir nesudėtingas iki pat kelionės pabaigos Ukmergėje. Pakeliui pamatysite stūksančius tris piliakalnius: Zujų, Juodausių ir Ukmergės, taip pat sala bei praplauksite pro du tiltus.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė
  • liemenė ir irklai

Į kainą neįeina:

  • transportavimas iki maršruto pradžios (iki 10 žmonių - 10 eur)
  • hermetiniai maišai daiktams 1,5 eur/vnt
  • ketaus puodo 20 l nuoma 6 eur
  • kitas papildomas inventorius (kaina sutartinė)