Baidarių maršrutas: Kiauna
1d/6h

17km

Kiauna

Lengvas

Baidarių maršrutas: Kiauna, tai maršrutas, kurio metu susipažinsite su Labanoro regioninio parko turtais: miškais, giriomis, pelkėmis bei augalija.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Kiauna

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Kiauna

Kiaunos upė - viena labiausiai vinguotų upių Rytų Aukštaitijoje, esanti Labanoro regioniniame parke, Kiauno kraštovaizdžio draustinis. Pakrantėse turtinga augmenija, miškai, vagoje - bebrų užtvankos, vandens augmenija. Palei upę išsidėstę daugybė kaimų: Stirninės, Briedinės, Jakutiškio, Vasiuliškės, kiek toliau Žvirbliškės ir Kūrinių.

Maršruto Kiauna ilgis apie 17 km, plaukimo laikas apie 6 valandas nuo Kiauno ežero iki Šakališkės kaimo.

Kelionė prasideda nuo tilto, esančio Pakiaunio kaime. Tik jį praplaukus atsiduriate Kiauno kraštovaizdžio draustinyje. praplaukus keturis pirmus kaimus prasideda kliūtys: užvirtę medžiai, sraunųs vingiai, akmenys ir tęsiasi iki Kūrinių kaimo tilto. Toliau vaga įeina į Sekluočio ežero protaką. Toliau plaukiama iki Kernaujos upės iįtekančios iš Sekluočio, o ja plaukiama iki Kuklių. Nepriplaukus betoninio tilto dešinėje pusėje yra patogi vieta išsilaipinti. Tai gali būti kelionės pabaiga.

Jei norite tęsti žygį, tuomet plaukite tolyn Kernaujos upeliu link Kiaunos upės Žiočių, kur upė įteką į Žeimeną. Galima išsilaipinti 0,4 km už santakos - Šakališkės kaime arba kiek toliau už 3 km nuo santakos - Kaltanėnų miestelyje. Tai kelionės pabaiga. Jeigu žygį baigsite Kaltanėnuose, galite aplankyti Kaltanėnų bažnyčią.

Į kainą įeina:

  • polietileninė arba plastikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • papildoma kėdutė vaikui
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares mokestis imamas, nuo 15 eur)

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui