Baidarių maršrutas: Dubysa
4d/12h

50km

Dubysa

Lengvas

Baidarių maršrutas: Dubysa, nuo Lyduvėnų iki Ariogalos, tai keturių dienų maršrutas, kurio metu susipažinsite su Dubysos nacionalinio parko gamtovaizdžiu, pasigrožėsite ilgiausiu ir aukščiausiu geležinkelio tiltu, malūnų liekanomis, nusiprausite "stebuklingame" šaltinyje ir t.t.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Dubysa

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti

Dubysa – tai didžiausia Rytų Žemaitijos upė, stebinanti giliu, stačiašlaičiu senslėniu, rėvomis, staigiais posūkiais, gausybe piliakalnių, natūraliomis salpinėmis pievomis, veržliais intakais. Dubysos regioninio parko teritorijoje Dubysos upė vingiuoja 65 km. Vidutinis nuolydis 0,7 m/km., gylis 0,5 – 3,0 m.

Baidarių maršrutas: Dubysa (Lyduvėnai-Ariogala) ilgis apie 50 km, apie 12 valandų plaukimas.

Maršrutas prasideda Lyduvėnuose, kuriose pasigrožėsite pačiu ilgiausiu ir aukščiausiu geležinkelio tiltu, trimis piliakalniais ir šv. Petro ir Povilo bažnyčia, buvusia pagonių Romuva. Toliau Kalniškių kaimas, netoli tilto, o kairiame krante pamatysite stovyklavietę, kur galėsite atsipūsti. Už 8 km - Bralinskių vandens malūno užtvanka ir dešiniame krante poilsiavietė. Priplaukiate Kaulakius. Už 3 km Padubysio piliakalnis, dešiniame krante stovyklavietė su krepšinio bei tinklinio aikštele. Dar už 10 km Maslauskiškių vandens malūnas (matomas filmo "Niekas nenorėjo mirti" epizoduose). Priplaukiate Betygalą. galite sustoti stovyklavietėje ir nueiti pėsčiomis ją apžiūrėti. Yra kabantis pėsčiųjų tiltas, geologijos muziejus ir t.t. Toliau už 6 km ties kabančiu lieptu, kairiame krante Ugoniai, liaudies klasicizmo akmens mūro XIX a. bažnyčia, stebuklingas šaltinis. Už 5 km - Plembergo tvenkiniai. Maršruto pabaiga Ariogaloje "žemaičių" plento (kelio Raseiniai Ariogala) tiltasa per Dubysą.

Į kainą įeina:

  • polietileninės britų baidarės Perception "Vista" arba vokiečių baidarės Prijon "Cruiser2"

  • irklai ir liemenės

  • žemėlapiai

  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • transportavimas (kaina sutartinė, minimali suma 15 eur)

  • medinė pirtis (kaina sutartinė)

  • stovyklavietė (kaina sutartinė)

  • kubilas (kaina sutartinė)

  • gido paslaugos (kaina sutartinė)