Kayak route: Sirvinta
1d/5h

18km

Sirvinta

Average

Baidarių maršrutas: Širvinta, pamatysite Lapšių dvarą, Pasodninkų ir Maskoliškių piliakalnius, Liutonių kryžių ir mitologinius akmenis.


Full route path: Sirvinta

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Sirvinta

Širvintos u labai vingiuota vidutinis nuolydis 1 m\km. Vagos plotis apie 10-12 m., gylis 0,5-1,5 m. Kliūtys:-rėvos, brąstos, dideli akmenys, yra užvartų, staigūs posūkiai. Krantai mažai apgyvendinti, lengva rasti vietą stovyklavietei. Slėnis siauras, o upės vanduo švarus.

Maršruto Širvinta ilgis (Vindeikiai-Liukonys) ilgis apie 20 km, plaukimo laikas apie 5 valandos.

Kelionės pradžia nuo Vindeikių. Upės krantai aukšti ir statūs, apaugę medžiais. Dešiniame krante – Pasodninkų kaimas ir piliakalnis, kairiajame – rekonstruoti Lapšių dvaro rūmai ir Lapšių kaimas, toliau Markūnai ir Pasodninkai, kuriame stūkso Pasodninkų piliakalnis. 24 km iki žiočių, prie kelio Ukmergė-Čiobiškis, tilto dešinėje pusėje stovi milžiniškas ąžuolas su gandralizdžiu, šalia jo kryžius ir mitologiniai akmenys. Kairėje pusėje Liukonių kaimas. Nuo Liukonių prasideda Širvintos kraštovaizdžio draustinis. Tai kelionės pabaiga. Jei norite, galite kelionę tęsti iki Mančiušėnų (apie 11 km).

Į kainą įeina:

  • polietileninė dvivietė baidarė
  • liemenės ir irklai
  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,5 eur/km
  • pavėsinės nuoma (kaina sutartinė)
  • nakvynė sodyboje (kaina sutartinė)