Kayak route: Buka-Almajas
1d/5h

15km

Buka - Almajas

Average

Baidarių maršrutas Būka–Almajas, kurio metu susipažinsite su Aukštaitijos upėm ir ežerais. Aplankysite Šuminų kaimą ir Ginučių vandens malūną.


Full route path: Buka - Baluosas (Ign. district) - Baluosykstis - Skriogzle - Sravinaitis - Srove - Almaja - Almajas

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Buka-Almajas

Būkos upė - viena švariausių upių Lietuvoje. Maršruto metu aplankysite Utenykščio, Baluošo, Baluošykščio ir Almajo ežerus bei Būkos, Skriogžlės, Almajos ir Srovės upes. Galėsite pasigrožėti nuostabia vandens augamenija - vandens lelijomis ir vandens mėtomis.

Maršruto Būka–Almajas ilgis apie 15 km, plaukimo laikas apie 5 valandas.

Kelionė prasideda Būkos upe nuo Lašmens sąsiaurio. Vienoje pusėje Ažvinčių giria, kitoje – Vyžių miškas. Po 1 km yra Ineigos poilsiavietė, toliau Vaišnoriškių kaimas ir sumeistrauti lieptai bei tiltelis. Praplaukus vieškelio tiltelį upė susiaurėja ir tampa vingiuota, vietomis kelią pastoja nukritę medžiai. Toliau Baluošo ežeras ir dešiniame krante įrengta Adomragio poilsiavietė (rago formos iškyšulys), čia galima ir išsimaudyti. Toliau yra du pasirinkimai: plaukti tiesiai iki Baluošykščio upelio (20 min.) arba Baluošo salas ir Trainiškio Ąžuolą, tuomet plaukti iki Baluošykščio upelio (90 min.). Toliau Skriogžlė – vingiuota, siaura, gili, su stačiais krantais ir keliais užvirtusiais medžiais. Paskui Sravinaičio ežeras, kurio pakrantėje yra Ginučių vandens malūnas. Už jo užtvanka (galima išsimaudyti). Toliau Srovės upė. Praplaukę santaką su Almajos upe, įplauksite į Almajo ežerą, prie kurio įrengta Almajo poilsiavietė. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė arba palstikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • papildoma kėdutė vaikui
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares transportavimo mokestis imamas, nuo 15 eur)

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui.