Būka-Ginučiai
1d/6h

15km

Būka

Easy

Baidarių maršrutas Būka–Ginučiai, kurio metu susipažinsite su Aukštaitijos upėm ir ežerais. Aplankysite Šuminų kaimą ir Ginučių vandens malūną.


Full route path: Buka - Baluosas (Ign. district) - Baluosykstis - Skriogzle - Sravinaitis - Srove - Almaja - Almajas

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Būka-Ginučiai

Baidarių maršrutas Būka–Ginučiai, kurio metu susipažinsite su Aukštaitijos upėm ir ežerais. Aplankysite Šuminų kaimą ir Ginučių vandens malūną.

Maršruto metu aplankysite Utenykščio, Baluošo, Baluošykščio ir Almajo ežerus bei Būkos, Skriogžlės, Almajos ir Srovės upes. Galėsite pasigrožėti nuostabia vandens augamenija - vandens lelijomis ir vandens mėtomis.

Maršruto Būka–Almajas ilgis apie 15 km, plaukimo laikas apie 5-7 valandas.

Kelionė prasideda Būkos upe nuo Lašmens sąsiaurio. Vienoje pusėje Ažvinčių giria, kitoje – Vyžių miškas. Po 1 km yra Ineigos poilsiavietė, toliau Vaišnoriškių kaimas ir sumeistrauti lieptai bei tiltelis. Praplaukus vieškelio tiltelį upė susiaurėja ir tampa vingiuota, vietomis kelią pastoja nukritę medžiai. Toliau Baluošo ežeras ir dešiniame krante įrengta Adomragio poilsiavietė (rago formos iškyšulys), čia galima ir išsimaudyti. Toliau yra du pasirinkimai: plaukti tiesiai iki Baluošykščio upelio (20 min.) arba Baluošo salas ir Trainiškio Ąžuolą, tuomet plaukti iki Baluošykščio upelio (90 min.). Toliau Skriogžlė – vingiuota, siaura, gili, su stačiais krantais ir keliais užvirtusiais medžiais. Paskui Sravinaičio ežeras, kurio pakrantėje yra Ginučių vandens malūnas. Už jo užtvanka (galima išsimaudyti). Toliau Srovės upė. Praplaukę santaką su Almajos upe, įplauksite į Almajo ežerą, prie kurio įrengta Almajo poilsiavietė

Esant poreikiui šį maršrutą galima pailginti iki keleto dienų.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė
  • liemenės ir irklai
  • žemėlapiai
  • papildoma kėdutė vaikui

 Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, minimali suma 15 eur)
  • stovyklavietė nakvynei (kaina sutartinė)