Kayak route: Jura
2d/12h

24km

Jura

Average

Jūros upės baidarių maršrutas Pajūris - Balskai labai mėgstamas žvejų. Maršrutas pradžioje sraunus, vėliau - vaizdingas ir ramus. Nuo Pajūrio miestelio stovyklavietės pasileidus žemyn, turistų laukia sraunus (vid. nuolydis 1,4 m/km), smagus ir nenuobodus ruožas iki Dapkiškių, kuris tęsiasi apie 6 kilometrus. Vėliau Jūra po truputi rimsta ir, palikusi Žvingių - Bikavėnų tiltą, jau rami vinguriuoja iki Balskų užtvankos.


Full route path: Jura

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Jura

Baidarių maršruto: Jūra Pajūris  - Bikavėnai - Balskai ilgis apie 24 km, plaukimo trukmė apie 12 valandų (rekomenduoja plaukti dvi dienas).

Baidarių kelionė prasideda ties Pajūriu nuo stovyklavietės. Jūra kirtusi Šilalės - Šilutės plentą, nuvingiuoja Žvingių link. Ji kunkuliuoja rėvomis, slenksčiais ir toliau, papildyta Gervės, Velnupio upeliukų, ritasi rėvų kaskadomis. Artėjant prie Žvingių, Jūra nurimsta. Nuo Žvingių iki Balskų užtvankos  (apie 16 km) tęsiasi ramus, bet vaizdingas maršrutas. Šis Jūros ruožas ypač patinka žvejams. Giliame Balskų tvenkinyje gausu žuvų - ešerių, lydekų, kuojų, karšių, plakių. Čia galima paspiningauti, pameškerioti su dugnine ar plūdine meškere (reikia leidimų). Šioje maršruto atkarpoje nesunku susirasti vietų poilsiui ar įsikurti su palapinėmis nakvynei. Kiek žemiau Didkiemio, dešiniajame Jūros krante prasideda Balskai, matoma ir Balskų užtvanka. Prie užtvankos įrengta vieša erdvi Balskų stovyklavietė, tinkama vieta poilsiui, maudynėms, nakvynei su palapinėmis. Norint keliauti toliau, geriau sustoti dešinėje ir persinešti baidares. Bet reikia žinoti, kad žemiau užtvankos iki Akmenos žiočių, ne visada užtenka vandens plaukimui. Čia geriau plaukti pavasarį, rudenį ar po gausesnių liūčių.

Plaukiant Jūros upės maršrutu Pajūris  - Balskai, galima sustoti ir aplankyti Jūros pakrantėse esančias istorines vietas - Spraudaičių piliakalnį, vadinamą Veringa, Vilkų Lauko piliakalnį, vadinamą Kūple, pasigrožėti Vartulėnų atodanga, sustoti ir pasivaikčioti po Didkiemį. Didžiausios Didkiemio įžymybės - Šv. Angelų Sargų bažnyčia, apjuosta akmenine tvora su mūriniais tinkuotais vartais, kapinės, kraštotyros muziejus ir muziejus, skirtas bažnyčios istorijai, esantis Didkiemio seniūnijos pastate.

Maršruto pradžioje įrengta Pajūrio miestelio seniūnijos stovyklavietė su baidarių prieplauka - vieša, naujai renovuota ir erdvi, su visa infrastruktūra 3 ha plote: pastatytos pavėsinės, įrengtos krepšinio, tinklinio, futbolo aikštelės, mašinų stovėjimo aikštelės, suformuoti smėlio paplūdimiai, geras privažiavimas. Puiki vieta apsistoti nakvynei su palapinėmis. Čia galima baigti arba pradėti plaukimą baidarėmis.

Į kainą įeina:

  • dvivietė polietileninė baidarė VISTA, Brio

  • irklai ir liemenės

  • maršruto žemėlapis ir aprašymas

Į kainą neįeina:

  • turistų ir baidarių pervežimas - 3 eur/asmeniui, bet ne mažiau 15 eur/grupei

  • privačios stovyklavietės - kaina nuo 4 eur/asmeniui para

  • mobili pirtis (kaina sutartinė)

  • kubilas (kaina sutartinė)

  • papildoma vieta vaikui iki 5 metų - 3 eur/vnt. dienai

  • hermetiškų maišų nuoma - 1,5 eur/vnt. dienai