Kayak route: Buka-Sakarvai lake
2d/11h

29km

Buka - Sakarvai

Average

Baidarių maršrutas Būka – Šakarvų ež. kelionės metu išvysite Ginučių vandens malūną, Puziniškio piliakalnį, Palūšės kaimą ir bažnyčią su varpine ir t.t.


Full route path: Buka - Baluosas (Ign. district) - Baluosykstis - Skriogzle - Sravinaitis - Srove - Almaja - Almajas - Asekas - Linkmenas - Asalnykstis - Asalnai - Lusiai - Sakarvai

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Buka-Sakarvai lake

Baidarių maršrutas Būka – Šakarvų ežeras. Tai maršrutas apimantis: Būkos, Srovės, Skriogžlės, Almajos, Meiros upes bei Baluošo, Baluošykščio, Sravinaičio, Almajo, Asėko, Linkmeno, Asalnykščio, Asalnų ir Lūšių, Šakarvų ežerus.

Maršruto Būka – Šakarvų ežeras ilgis apie 27 km, plaukimo laikas apie 11 valandų. Pirma diena - apie 17 km, 6 valandų plaukimas (Būka – Almajo stovyklavietė), antra diena – apie 14 km, 5 valandų plaukimas (Almajo stovyklavietė iki Šakarvų ežero).

Kelionė prasideda Būkos upe nuo Lašmens sąsiaurio. Po 1 km yra Ineigos poilsiavietė, toliau Vaišnoriškių kaimas ir sumeistrauti lieptai bei tiltelis. Praplaukus vieškelio tiltelį upė susiaurėja ir tampa vingiuota, vietomis kelią pastoja nukritę medžiai. Toliau Baluošo ežeras, turintis septynias salas, kurias visas galite aplankyti. Plaukiant laikantis dešinės pusės yra Adomragio poilsiavietė (rago formos iškyšulys), čia galima ir išsimaudyti. Toliau yra du pasirinkimai: plaukti tiesiai iki Baluošykščio upelio (20 min) arba plaukti į Ilgasalės salą pamatyti „Baluošo akį“ ir Trainiškio Ąžuolą, tuomet plaukti iki Baluošykščio upelio (1,5 val.). Už Baluošykščio, eina Skriogžlė – vingiuota, siaura, gili, su stačiais krantais ir keliais užvirtusiais medžiais. Toliau Sravinaičio ežeras, kuriame stūkso žymusis Ginučių vandens malūnas. Už jo užtvanka (galima išsimaudyti), toliau Srovės upė. Praplaukę santaką su Almajos upe, įplauksite į Almajo ežerą, prie kurio įrengta Almajo poilsiavietė. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Antros dienos žygis prasideda nuo Almajos stovyklavietės. Plaukti reikia link Almajo ežero ištakų, Almajos upe plaukiant pateksite į Srovės upę. Praplauksite Ginučių kaimą ir pateksite į Asėko ežerą. Toliau pamatysite Asėkos upės žiotis ir praplaukę jas pateksite į Linkmeno ežerą. Čia galimi du variantai: arba tęsti maršrutą toliau iškart į Unksties sąsiaurį arba aplankyti Ladakalnį (176 m. virš jūros lygio iškilusi kalva). Dar paplaukus 1 km Unksties sąsiauriu ir praplaukus pro medinį polių tiltą pasiekėte Salų pusiasalį ir Linkmenų tiltą. Toliau Asalnykščio ir Asalnų ežerai. Kai pateksite į Asalnų ežero siaurąją dalį, pamatysite Dringykščio upę (Meirą) ir Meironių kaimą (kairėje) bei Pabiržio ragą (dešinėje) tuomet įplauksite į Lūšių ežerą. Yra du pasirinkimai: arba plaukti tiesiai iki Šakarvų ežero (0,8 km iki Šakarvų ežero), arba aplankyti Palūšės kaimą (už 1,5 km pasieksite Palūšės kaimą). Įplaukę į Šakarvų ežerą toliau pastebėsite važiuojamąjį tiltą, perplaukę ji ir paplaukę dar 70 m pasieksite aikštelę. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ir plastikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares mokestis imamas, nuo 15 eur)
  • papildoma kėdutė vaikams

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui