Kayak route: Baluosas-Zeimena
3d/16h

47km

Baluosas (Ign. district) - Zeimena

Average

Baidarių maršrutas: Baluošas-Žeimena, tai Aukštaitijos nacionalinio parko didžiausių ir gražiausių ežerų apžvalga, kurią įveiksite per tris dienas.


Full route path: Baluosas (Ign. district) - Baluosykstis - Skriogzle - Sravinaitis - Srove - Almaja - Asekas - Linkmenas - Asalnykstis - Asalnai - Lusiai - Sakarvai - Zeimenys - Zeimena

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In
Kayak route: Baluosas-Zeimena

Šio maršruto metu aplankomi Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai: Baluošas (su 7 salom, viena kurių vadinama „Baluošo akimi“), Baluošykštis, Sravinaitis, Linkmenas, Asalnykštis, Asalnai, Lūšiai (prie kurių etnografinis kaimas Palušė), Šakarvai ir Žeimenys. O taip pat kelias upes: Skriogžlė, Srovė, Almaja, Žeimena.

Žeimenos upės ištakos ties Labanoro giria, iš Žeimenio ežero. Tai tipiška Aukštaitijos upė, beveik visa ji teka Švenčionių rajonu, tik netoli santakos į Nerį teka Švenčionių-Vilniaus rajonų paribiu. Per Žeimenio ežerą su Žeimena jungiasi visi didieji, pagrindiniai Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai.

Baidarių maršruto: Baluošas-Žeimena ilgis 48 km, plaukimo laikas apie 16 valandų.

Kelionė prasideda nuo Baluošo ežero, galima plaukti tiesiai iki Baluošykščio arba apžiūrėti baluošo salas. Toliau Baluošykštis ir Skriogžlės upė, po jų seka Sravinaitis, su žymiuoju Ginučių vandens malūnu. Už jo teka Srovė, kuri tarp Almajo ir Linkmenų ežero vadinama Almaja. Toliau Linkmenas, Asalnai ir Asalnykščio ežerai. Praplauksite Meironių kaimą. Toliau seka Lūšių ežeras ir etnografinis Palušės kaimas su senovine bažnyčia. Sekantys Šakarvų ežeras ir Žeimenys. Žeimenyse stovi Pakretuonės vandens malūnas. Toliau įplaukiama į Žeimeną. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ar plastikinė dvivietė baidarė "Vista" (galima ir trivietė)

  • irklai ir liemenės

  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,3eur/km

  • žeimenos stovyklavietės nuoma 35 eur (yra 3 vnt)

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)(prie Žeimenos ir prie Lakajos)

  • dažasvydis (kaina sutartinė)