Kayak route: Akmena
3d

60km

Akmena

Extreme

Aukščiausio Žemaitijos kalno Medvėgalio (234,6 m) papėdėje prasideda keturios upės: Virvytė, Venta, Kražantė ir Akmena. Akmena – Jūros intakas – labiausiai verta vandens turistų dėmesio, nes per visą savo ilgį ji yra srauni, su rėvomis, o vidutinis nuolydis tiesiog rekordinis – 186 cm į kilometrą. Akmena - ekstremali ir egzotiška upė, mėgstama turistų, kurie ieško nuotykių ir išbandymų. Plaukimo trukmė įvairiais Akmenos maršrutais Kaltinėnai – Kazokai – Biržų laukas – Pūtvė – Pagramantis – Jūros ir Akmenos santaka nuo 1 iki 2 -3 dienų, apie 52 km


Full route path: Akmena

Recommended duration of swim:

But you selected:


Kayak amount:

Max: 0
Max: 0

DATEDOUBLESINGLETOTAL
TOTAL:
Zoom In

Akmena – Jūros intakas – labiausiai verta vandens turistų dėmesio, nes per visą savo ilgį ji yra srauni, su rėvomis, o vidutinis nuolydis tiesiog rekordinis – 186 cm į kilometrą. Akmena - ekstremali ir egzotiška upė, mėgstama turistų, kurie ieško nuotykių ir išbandymų. Aukščiausio Žemaitijos kalno Medvėgalio (234,6 m) papėdėje prasideda keturios upės: Virvytė, Venta, Kražantė ir Akmena. Plaukimo trukmė įvairiais Akmenos maršrutais Kaltinėnai – Kazokai – Biržų laukas – Pūtvė – Pagramantis – Jūros ir Akmenos santaka nuo 1 iki 2 -3 dienų, apie 52 km.

Baidarių maršruto: Akmena ilgis 60 km, plaukiama 3 dienas. Galima ir trumpiau.

Baidarių maršruto pradžia: Kaltanėnai. Toliau Kazokai – Biržų laukas – Pūtvė – Pagramantis – Jūros ir Akmenos santaka. Vasarą Akmena labai nusenka, o su pavasario potvyniais, rudens ar vasaros liūtimis vandens lygis upėje šniokšdamas ima kilti. Per pavasario potvynius vanduo pakyla aukštupyje 1,5 m, vidurupyje ir žemupyje iki 3 m. Tik pasibaigus ledonešiui, plaukiant kovo – gegužės mėn. ar rudenį po liūčių, Akmena vietomis primena kalnų upę ir yra ypač smarki. Šiuo metu plaukti rekomenduojama tik turintiems patyrimą.

Gilus Akmenos slėnis išsiskiria civilizacijos mažai sudarkytu, savitu vietovaizdžiu, kultūros paveldo vertybių gausa (piliakalniai, senkapiai, alkakalniai, šventi akmenys). Gamtovaizdis savitas ir nuolat besikeičiantis – atsiveria aukšti skardžiai, žmogaus rankos neliesti miškai ir miškeliai. O kur dar Akmenos Didžioji rėva. Nuo Jėrubyno iki žiočių Akmena teka ichtiologiniu draustiniu, o vidurupis ir žemupys įjungti į Pagramančio regioninį parką.

I kainą įeina:

  • dvivietė polietileninė baidarė VISTA, BRIO,

  • liemenės ir irklai,

  • žemėlapis ir aprašymas,

  • vieša Pajūrio miestelio seniūnijos stovyklavietė.

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių pervežimas - 3 eur/asmeniui (ne mažiau grupei nei 15 eurų, visi keliautojai vežami vienu metu),

  • hermetiškų maišų nuoma - 1,5 eur/vnt. dienai.