Baidarių maršrutas: Šalčia-Merkys
2d/14h

51km

Šalčia - Merkys

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Šalčia-Merkys, tai nuostabaus kraštovaizdžio ir mėgstamos baidarių mėgėjų upės. Šalčia yra gana srauni, vingiuota, negilaus slėnio ir neaukštų krantų. Maršrutas įdomus, yra nuvirtusių medžių, išlindusių akmenų.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Šalčia - Merkys

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Šalčia-Merkys

Šalčia - didžiausias kairysis Merkio intakas. Teka Rūdininkų giria ir prie Valkininkų įteka į Merkį. Upė gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų, labai vingiuota, šalto ir švaraus vandens. Vidutinis nuolydis 92 cm/km.

Merkys - dešinysis Nemuno intakas, devintoji Lietuvos upė pagal ilgį, virš 200 km ilgio. Upė gausiai maitinama požeminiais vandenimis, kurie sudaro daugiau nei pusę metų nuotėkio, todėl vanduo vasarą šaltesnis negu daugumos kitų Lietuvos upių. Vidutinis upės nuolydis 67 cm/km.

Baidarių maršruto: Šalčia (Gerviškės-Valkininkai) ilgis 51 km, plaukimo laikas apie 14 valandų. Pirma diena Gerviškės-Žygimantiškės ilgis 32 km, plaukimo laikas 8 valandos. Antra diena Žygimantiškės-Valkininkai ilgis 19 km, plaukimo laikas 6 valandos.

Baidarių maršrutas prasideda Gerviškėse. Upė labai vingiuota, teka pamiškėmis ir pievomis. Toliau intakas Beržė ir kaimas Rudnia, kurį pamatysite praplaukę tiltą. Toliau Šaltykščios ir Š-2 intakai bei Kalitonių kaimas ir Š-1 intakas ir Čiūronių, Papiškių kaimai. Priplaukiamas Tetervinų kaimas bei Tetervinų piliakalnis. Toliau intakas Visinčia, nuo kurio srovė truputi pagreitėja. Priplaukiama intakas Maltupis ir kaimas Nevainionys. Toliau intakas Ciras, praplaukiamas tiltas ir pasiekiamas Žygimantiškių kaimas. Tai pirmos dienos kelionės pabaiga.

Antra diena nuo Žygimantiškių kaimo. Už 2 km priplaukiamas intakas Pabaldė, už 5 km – Brasta ir Kuršių kaimas, vėliau Pašalčiai ir Užperkasis. Šalčios vagoje užvirtę medžiai ir dideli akmenys. Dar už 2 km įplaukiama į Merkį. Plaukimą patogu baigti ties Valkininkais, Merkio upėje. Tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė

  • liemenės ir irklai

  • papildoma kėdutė vaikui

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas (kaina sutartinė, minimali kaina 20 eur)

  • stovyklavietės nuoma (kaina sutartinė)

  • šašlykinė (kaina sutartinė)

  • mobili pirtis (kaina sutartinė

  • pagal poreikį galime pasiūlyti apsistojimą sodyboje