Baidarių maršrutas: Paragaudis - Balskai
2d/12h

50km

Jūra

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Jūra nuo Paragaudžio iki Balskų užtvankos plaukiamas dvi dienas. Šiame maršrute gausu kultūrinių bei gamtinių paminklų, o pati upė gausi slenksčių.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Jūra

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Paragaudis - Balskai

Baidarių maršruto: Jūra (Paragaudžiai-Balskai) ilgis apie 50 km, plaukimo laikas apie 12 valandų.

Kelionę galima pradėti Paragaudžio kaime. Palikusi Paragaudį, Jūra ramiai vingiuodama atplukdys prie Kvėdarnos–Švėkšnos plento. Iki Kvėdarnos – 2 km. Miestelyje, prieš bažnyčią, stovi 1930 m. pastatytas paminklas, skirtas Vytauto Didžiojo 500-osioms metinėms. Kitapus Jūros – Pajūralis. Kairiajame Jūros krante už 2 km yra Padievaičio kaimo piliakalnis. Jo papėdėje guli didelis akmuo, vadinamas Velnio sostu. Paplaukus dar apie 2 km, iš kairės įteka Vėžaus upelis. Jūra priartėja prie Vizdžiaugų kaimo, garsaus ąžuolais – gamtos paminklais. Iš kairės įteka Lokysta. Paplaukus apie 2,5 km, kairiame krante – Keberkščių mitologinis akmuo. Už 2 km dešinėje stūkso nedidelis Lileikėnų piliakalnis, dar už kilometro – Pakisio piliakalnis. Kairiajame krante įsikūręs Pajūrio miestelis. Čia galime aplankyti Švč. Trejybės bažnyčią, pastatytą 1830 m. Yra išlikę Pajūrio dvaro pastatai, parkas, Pajūrio ąžuolas, tuopa. Priplaukiame stovyklavietę. Tai – puiki vieta poilsiui bei nakvynei. Čia upę kerta Šilalės–Šilutės kelias.

Antrąją dieną tęsiame kelionę. Už 5 km dešinėje – Dapkiškės piliakalnis, įsikūręs aukštame Jūros krante. Prieš Dapkiškes – į upės kilpą įsispraudęs Gulbiškės kaimas. Už 2 km – Žvingių miestelis, dar už 2 km prasideda Balskų tvenkinio patvanka. Joje už kilometro kairėje stūkso du Vilkų Lauko kaimo piliakalniai – Veringa ir Kuplė. Už 2 km kairėje rasite šaltinį Virduliukas (Kamščių kaime). O štai paplaukus 3 km, kairėje – Didkiemis. Didkiemyje būtinai aplankykite Šv. Angelų Sargų bažnyčią, pastatytą 1896 m. Tai – architektūrinis paminklas. Likus 36,2 km iki Tauragės priplaukiame Balskų užtvanką - maršruto pabaigą.

Į kainą įeina:

  • polietileno baidarės "Perception Vista"
  • irklai ir liemenės
  • maršruto žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • transportavimas į plaukimo pradžią pirmąją dieną ir transportavimas iš maršruto pabaigos į stovyklavietę (30 eur iki 5 baidarių; 50 eur 6-12 baidarių)
  • vaikiškos kėdutės į baidarę nuoma - 3 eur/vnt
  • hermetinių maišų nuoma - 1 eur/vnt
  • stovyklavietės nuoma - 1 eur/asmeniui