Baidarių maršrutas: Jara-Šventoji
1d/8h

26km

Jara - Šventoji (Aukštaitija)

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Jara-Šventoji. Smagus maršrutas su nedideliais iššūkiais. Pirmoji maršruto dalis eina siaura vingiuota Jaros upe per miškus, antroji maršruto dalis - ramia plačia Šventosios upe.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Jara - Šventoji (Aukštaitija)

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Jara-Šventoji

Jara - siaura, srauni upė, tekanti šiaurės rytų Lietuvoje.

Šventoji - rami vaizdinga upė, tekanti Aukštaitijoje.

Baidarių maršruto: Jara-Šventoji ilgis 26 km. plaukimo laikas apie 8-9 val. Maršruto pradžia vaizdinga, siaura ir sraunia Jaros upe, per mišką. Už 15 km Jara įteka į plačią ir ramią Šventosios upę. Ja galima tiesiog leistis nešamiems srovės (irkluoti beveik nereikia). Gražūs Šventosios vingiai ir krantai. Įspūdingas maršruto akcentas - Mikierių atodanga. Tai viena vaizdingiausia Šventosios upės slėnio vieta, traukianti tiek turistus, tiek atodangą tyrinėjančius mokslininkus. Toliau plaukiant Į pietus link Mikierių, yra geležinis beždžionių tiltas per Šventąją. Netoli Inkūnai, kur stovi medinė Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčia. Nuo bažnyčios einant link beždžionių tilto trykšta šaltinis, kurio vanduo, vietinių teigimu, yra šventas. Beždžionių tiltas yra ilgiausias tokio tipo tiltas Lietuvoje. Iki 2002 metų Inkūnus ir Mikierius jungiantis tiltas buvo kitoks, kabantis, bet medinis. Čia ir maršruto pabaiga.

Maršrutas Jara-Šventoji yra vidutinio sunkumo. Daugiau iššūkių maršruto pirmoje dalyje - Jaros upėje. Galima plaukti su vaikais nuo 6 metų.

Į kainą įeina:

  • dvivietės baidarės Vista expedition

  • papildomos kėdutės vaikams (iki 6 metų)

  • liemenės ir irklai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,5 €/km

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė)

  • pirties nuoma (kaina sutartinė)