Baidarių maršrutas: Dringis-Žeimena
3d/16h

41km

Dringis - Žeimena

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Dringis-Žeimena, tai Aukštaitijos nacionalinio parko maršrutas, kuriame apžiūrėsite nuostabias parko vietoves ir kaimus iš vandens.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Dringis - Dringykštis - Dringykščia - Asalnai - Lūšiai - Šakarvai - Žeimenys - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Dringis-Žeimena

Šio maršruto metu aplankysite: Dringio, Dringykščio, Asalnų, Lūšių, Šakarvų, Žeimenio ežerus ir Dringykščios bei Žeimenos upes.

Dringis – ežeras rytų Lietuvoje, Aukštaitijos nacionaliniame parke, priklauso Žeimenos baseinui. Šiauriniame ežero krante yra Vaišniūnai, pietiniame – Meironys. Didžiausios ežero įlankos vadinamos Juodakampio, Stirniakampio, Giliakampio, Mikailakampio ir Karviakampio vardais.

Dringykštis – ežeras rytų Lietuvoje, Aukštaitijos nacionaliniame parke, telkšo tarp Dringio ir Lūšių ežerų.

Dringykščia – upė rytų Lietuvoje, Žeimenos ištakas. Teka per Sekluočio, Švogino, Dringio, Dringykščio ežerus, įteka į Asalnų ežerą prie Meironių. Iki Dringio ežero vadinama Švogina, tarp Dringio ir Dringykščio - Dumblyne.

Lūšiai – ežeras Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Krantai žemi, vietomis pelkėti, ir kai kur aukšti, kranto linija vingiuota, jos ilgis apie 16,4 km. Lūčiai jungiasi plačiais sąsiauriais su Asalnų (šiaurėje) ir Šakarvų (pietuose)ežerais.

Šakarvai – ežeras Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Šiaurėje sąsiauriu jungiasi su Lūšių ežeru, pietuose – su Žeimeniu.

Žeimenys – ežeras Švenčionių rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Jame yra 14 salų. Pakrantės ir įlankos užžėlusios vandens augmenija. Pietuose iš Žeimenio išteka Žeimenos upė.

Žeimenos upės ištakos ties Labanoro giria, iš Žeimenio ežero. Per Žeimenio ežerą su Žeimena jungiasi visi didieji, pagrindiniai Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai. Žeimenos ištakos prie Kaltanėnų miestelio, o teka pro Švenčionėlius, Pabradę ir įteka į Nerį. Žeimena - tai viena švariausių upių Lietuvoje, joje nėra užtvankų, todėl ji priskirta prie pagrindinių Lietuvos lašišinių žuvų nerštaviečių.

Baidarių maršruto: Dringis-Žeimena ilgis 42 km, plaukimo laikas apie 16 valandų.

Kelionė prasideda Vaišniūnių kaime, Dringio ežere. Kurį praplaukę per Dumblynės upę pasieksite Dringykščio ežerą. Perplaukę Dringykštį to paties pavadinimo upe, Dringykščia, pasieksite Meironių kaimą ir Asėko ežerą. Toliau seka Lūšiai su etnografiniu Palušės kaimu. Apsižvalgę po Palušę, pasigrožėja bažnyčia, tęskite kelionę toliau ir pasieksite Šakarvų ežerą. Praplauksite Drūtūnų, Šakarvų kaimus ir pateksite į Žeimenio ežerą. Čia kraštovaizdis besikeičiantis, nuo aukštų krantų, miškingų teritorijų iki pievų. Praplaukę Žeimenio ežerą pateksite pietiniame krante į Žeimenos upę prie Kaltanenų miestelio. Toliau seka Švenčionėliai, tai kelionės pabaiga.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ar plastikinė dvivietė baidarė "Vista" (galima ir trivietė)

  • irklai ir liemenės

  • žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • baidarių ir žmonių transportavimas 0,3eur/km

  • Žeimenos stovyklavietės nuoma 35 eur (yra 3 vnt)

  • sodybos nuoma (kaina sutartinė) (prie Žeimenos ir prie Lakajos)

  • dažasvydis (kaina sutartinė)