Baidarių maršrutas: Būka-Baluošas
1d/4h

11km

Būka - Baluošas (Ign. r.)

Lengvas

Baidarių maršrutas Būka–Baluošas, tai septynių Baluošo ežero salų apžvalgos maršrutas. Maršruto metu aplankysite Trainiškio Ąžuolą bei garsųjį Šuminų kaimą.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Būka - Baluošas (Ign. r.)

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti
Baidarių maršrutas: Būka-Baluošas

Būkos upė - viena švariausių upių Lietuvoje.

Baluošo ežeras išskirtinis tuo, kad jame yra net septynios salos, vienoje iš jų, Ilgasalėje, yra nedidelis ežerėlis, vadinamas "Baluošo akimi". Būkos upė įteka į Baluošo ežerą.

Maršruto Būka – Baluošas ilgis apie 10 km, plaukimo laikas apie 4 valandas.

Kelionė prasideda Būkos upe nuo Lašmens sąsiaurio. Vienoje pusėje Ažvinčių giria, kitoje – Vyžių miškas. Po 1 km yra Ineigos poilsiavietė, toliau pakrantėje Vaišnoriškių kaimas (plaukiant iki jo pasigrožėsite Vandens Lelijomis ir pakarantėje augančiomis Vandens mėtomis) ir sumeistrauti lieptai bei tiltelis upėje. Praplaukus vieškelio tiltelį upė susiaurėja ir tampa vingiuota, vietomis kelią pastoja nukritę medžiai. Toliau Baluošo ežeras ir dešiniam krante įrengta Adomragio poilsiavietė (rago formos iškyšulys), čia galima ir išsimaudyti. Nuo poilsiavietės plaukdami toliau laikykitės kairiojo kranto ir pamatysite etnografinį Šuminų kaimą, Degėsio salą ir ilgiausią salą - Ilgasalę. Toliau plauksite į Trainiškio kaimelį. Tai yra kelionės pabaiga. Kaimelyje būtina aplankyti 800 metų skaičiuojantį Trainiškio ąžuolą.

Į kainą įeina:

  • polietileninė ar plastikinė baidarė "Vista"
  • irklai ir liemenės
  • papildoma kėdutė vaikui
  • baidarių ir žmonių transportavimas (nuomuojant mažiau nei tris baidares transportavimo mokestis skaičiuojamas, nuo 15 eur)

Į kainą neįeina:

  • stovyklavietės nuoma nuo 3 eur/asmeniui