Baidarių maršrutas: Aisetas-Žeimena (Kiaunos upe)
2d/10h

40km

Aisetas - Žeimena

Vidutinis

Baidarių maršrutas: Aisetas-Žeimena (Kiaunos upe), kurio pradžią galite pasirinkti patys. Šio maršruto metu neteks nuobodžiauti, nes upė labai vingiuota, žvyringa, akmeninga, turi daug sraunių ar seklių vietų.


Pilnas maršrutas, kuriuo plauksite: Aisetas - Aiseta - Kiaunas - Kiauna - Žeimena

Rekomenduojamas plaukimo laikas:

Jūsų pasirinktas plaukimo laikas:


Baidarių kiekis:

Max: 0
Max: 0

DATADVIVIEČIŲVIENVIEČIŲVISO
VISO:
Didinti

Kiauna –  nedidelė upė Ignalinos ir Švenčionių savivaldybėse, Žeimenos upės dešinysis intakas. Teka Labanoro girios miškais bei visa vaga nuo pat Kiauno ežero iki žiočių Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija. Šiek tiek į pietus nuo Pakiaunio kaimo iki pat Kūrinių aplink upės vagą su apylinkėm įsteigtas Kiaunos kraštovaizdžio draustinis, o nuo Kūrinių kaimo ir iki Kuklių, teka per Pagilūtės telmologinį draustinį. Į vakarus nuo upės per kelis šimtus metrų nuo vagos, yra įsteigtas Labanoro regioninis parkas. Ištakos prasideda Kiauno ežero pietryčių gale (Ignalinos savivaldybė). Teka pro Gilūto ir Sekluočio  ežerus. Prie Šakališkės kaimo, netoli Kaltanėnų miestelio, įteka į Žeimeną jos aukštupyje.

Baidarių maršruto: Aisetas-Žeimena (Kiaunos upe) ilgis 40 km, plaukimo laikas apie 10 valandų.

Baidarių maršruto pradžią galite pasirinkti:nuo Aiseto ežero, Kiauno ežero arba Kiaunos upės. Plaukiate Kiaunos upe, kertate Gilūto ir Sekluočio ežerus, toiau plaukiate Kiaunos upe. Upė labai vingiuota, gausiai maitinama vandens šaltinių, didelėje vagos dalyje smėlinga, žvyringa ar akmeninga, daug sraunių ir seklių vietų, yra akivarų, o šalia jos nemažai pelkėtų vietų, keletas statesnių šlaitų. Galiausiai upė įteka į Žeimenos upę. Maršrutą baigiate Švenčionėliuose.

Į kainą įeina:

  • dvivietė baidarė "Neska 500"
  • irklai ir liemenės
  • nešlampantys, neplyštantys žemėlapiai

Į kainą neįeina:

  • transportavimo paslaugos 1 km/0.3 eur